Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Hürriyet'in manşeti
 

Sayın Ertuğrul Özkök 

Hürriyet Gazetesi 

Genel Yayın  Yönetmeni

İSTANBUL

 

Sayın Özkök;

 

9 Nisan  2005  günlü gazetenizde Papa II. Jean Paul’ün  cenaze  töreni haberi  “Son Mucizesi” başlığı ile verilmiştir.

 

Bu başlıktan  Papa’nın  daha önce de  başka  mucizeler  gösterdiği  anlamı  çıkmaktadır. Türk Dil Kurumu’na  ait  Türkçe  Sözlük’te  mucize sözünün anlamı, “Allah'ın izni ve emri ile yalnız peygamberlerin gösterdiği, özellikle peygamberlere karşı çıkanları ikna etmek, iman etmeyenlerin iman etmelerini sağlamak, inananların imanını güçlendirmek amacı taşıyan olağanüstü işler, ” olarak verilmektedir.

 

İlişkileri  iyi  olmayan bazı devlet başkanlarının  Papa’nın cenaze törenine  katılmalarını “mucize”  olarak yorumlarsak, bu kişilerin  uluslar arası pek çok toplantıda bir araya geldiklerini, oturup konuştuklarını görmekteyiz. O zaman  bu olayların tamamını  “mucize” mi saymamız  gerekmektedir.

 

Dolayısı  ile  bu  başlığınızın amaca  uygun  olmadığını  bir okuyucunuz  olarak belirtmek isterim.

 

Papa’nın ölümünden sonra  onunla  ilgili  olarak Türk basınında  yer  alan haber  ve yorumlar  abartılmış, özellikle din görevlilerinin  gösterişli, göz  alıcı  kıyafetleri, bol miktardaki haç  görüntüleri, Papa için ileriye sürülen “barışsever”, “insan sever” sıfatlar ile bu  Hıristiyanlık propagandasına dönüştürülmüştür.

 

Türk basınının Papa’yı neredeyse   büyük bir evliya, hatta  bazılarına  göre  Peygamber seviyesine yükseltilmesini doğru bulmuyor ve kınıyorum. Papa  aynı zamanda bir devlet başkanı  olduğu  için diğer devlet başkanlarının cenaze törenlerine de bu manada  geniş katılımlar  olduğuna  en başta  Hürriyet Gazetesi’nin arşivleri şahitlik yapmaktadır.

Değişik inanç liderlerinin cenaze törenlerine katılmasını Papa’nın kerametine  bağlamanın, bir insanlık görevini yerine getirmeyi  amacından saptırma  olarak düşündüğümü bilmenizi rica eder, hayırlı  hizmetlerinizde başarılarınızın devamını Yüce Allah’tan dilerim.  09.04.2005

 

Mustafa  BAŞOĞLU

Türkiye  Sağlık İşçileri  Sendikası

Genel Başkanı

()
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî