Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
'Kur-an'a yanlış davranıldı'
 
ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), Guantanamo üssünde Amerikan askerlerince Kur'an-ı Kerim'e hakaret edildiği yönündeki iddiaların ayrıntılarıyla araştırıldığını ve beş olayda kutsal kitaba ''yanlış davranıldığının'' belirlendiğini bildirdi.

Guantanamo üssü komutanı Tuğgeneral Jay Hood, düzenlediği basın toplantısında, Küba'daki Guantanamo üssünde Kur'an-ı Kerim ile ilgili 13 olayın belirlendiğini, ancak Kur'an-ı Kerim'in tuvalete atıldığına dair ''güvenilir bir kanıtın'' bulunmadığını açıkladı.

Kutsal kitaba hakaret edildiği yönünde 2002 başlarından bu yana ellerine ulaşan 13 şikayetin incelendiğini belirten Hood, bunlardan sekizinin asılsız olduğuna karar verildiğini, beş olayda ise Kur'an'a karşı ''yanlış davranıldığının'' anlaşıldığını söyledi.

Hood, 10'una gardiyanların, 3'üne sorgu görevlililerinin karıştığı bu 13 olayın ''çözüldüğünü'' söyledi. Pentagon'daki basın toplantısında Hood, Kur'an-ı Kerim'e nasıl ''yanlış davranıldığı'' konusunda ayrıntı vermedi, ancak olaylardan üçünde sorumluların çok büyük ihtimalle kasıtlı davrandığı, ikisinde ise kasıt olmadığı sonucuna varıldığını anlattı.

Ancak Hood, İslam dünyasında infial uyandıran, bir olayda kutsal kitabın tuvalete atıldığı iddiasını doğrulayacak inanılır hiçbir kanıt bulunmadığını söyledi.
Tuğgeneral Hood'un bu açıklaması, Guantanamo'da Kur'an-ı Kerim'e saygı gösterilmediği olaylar bulunduğunun Pentagon tarafından ilk defa kabul edilmesi anlamına geliyor.

Pentagon sözcüsü Larry Di Rita, kısa bir süre önce, ''Guantanamo'da Kur'an-ı Kerim'e hakaret edildiğini iddia eden tutukluyla görüştüklerini ve tutuklunun böyle bir şeyin olmadığını söylediğini'' belirtmişti.

Beyaz Saray sözcüsü Scott McClellan da açıklamasında, Guantanamo'daki tutukluların Kur'an'ı Kerim'e hakaret edildiği yönündeki iddialarının temelsiz olduğunu, yalan söylemenin ve asılsız iddialar ortaya atmanın El Kaide'nin kullandığı yöntemlerden biri olduğunu söylemişti.

Guantanamo'daki tutsaklardan bazıları, gardiyanların Kur'an-ı Kerim'e defalarca hakaret ettiğini ileri sürmüş, tutsaklardan biri de kutsal kitabın tuvalete atıldığını iddia etmişti.

Bu iddianın Newsweek dergisinde yayımlanmasının ardından Afganistan'da çıkan olaylarda en az 16 kişi yaşamını yitirmişti. Dergi, daha sonra yeterli kanıt olmadan yayımladığını belirttiği haberini geri çekmişi.
27 Mayıs 2005 Cuma
(AA)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî