Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Bush’un İslâm’ı değiştirme çabası!
 
ABD’nin önde gelen haftalık haber dergilerinden US News & World Report, Bush yönetiminin ‘İslâm dininin çehresini değiştirmek için’ milyar dolarları aşan bütçeyle bir projeyi devreye soktuğunu yazdı.
David E. Kaplan imzalı yazıda Amerika’nın iki yıldır, İslâm dininde reform yaşanması için dünya çapında olağanüstü gayret gösterdiği ileri sürüldü. US News’e göre, söz konusu planın uygulanmasında, ABD Uluslararası Kalkınma Ajansı’na (USAID) çok büyük iş düşüyor. Bütçesi 21 milyar doları aşan USAID bunun yarıdan fazlasını ‘İslâm dünyasına yardım’ için kullandı. 24 ülkede İslâmi radyo ve televizyon programlarına, dini okullara, İslâmi düşünce üretim kuruluşlarına, ılımlı İslâm’ı teşvik eden faaliyetlere mali yardım yapıldı.’ Zaten ‘ILIMLI İSLÂM’ projesini yürütmeye devam eden BUSH, ‘kontrolü altında İslâmi hareketlere daha geniş bölgede (bakınız Fergana Vadisi’ne) yeşil ışık yaktı ise. Sizce bu önemli karar, bizim için, bölgemiz, komşularımız adına ‘ilaveten’ başka hangi gelecek planlarını içermektedir acaba?
3 Haziran 2005 Cuma
(GÜLER KÖMÜRCÜ / AKŞAM)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî