Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
LOTO MİLYONERİ HIRSIZLIK SUÇUNDAN YARGILANACAK
 
 

Almanya'nın Thüringen eyaletindeki Meiningen kentinde eski bir loto milyoneri olan Claus W. (49), 13 Haziran'dan itibaren hırsızlık suçundan Meiningen Eyalet Mahkemesi'nde yargılanacak.

Bild am Sonntag gazetesi, Claus W'nin Kasım 1996'da lotodan 1.6 milyon mark (yaklaşık 760 bin avro) kazandığını, ancak aşırı harcama yaparak bu parayı 1-2 yılda kaybettiğini, bu nedenle hırsızlık yaptığını yazdı.

Pahalı otomobiller ve bir ev satın alan, akrabalarına da bol miktarda para veren Claus W'nin, parasının son kısmını da dolandırıcı bir yatırım danışmanına kaptırdığı, 2002 yılı sonunda parasız kaldığı belirtildi.

Eşinin de kendisinden ayrılması üzerine bu tarihten yaklaşık 1 yıl sonra hırsızlık yapmaya başlayan Claus W'nin, kendisini bir süreden bu yana izleyen polisler tarafından, 2 Aralık 2004'te yaptığı bir soygundan sonra, aynı gün annesinin evinde yakalandığı kaydedildi.

Savcılığın kendisini 69 hırsızlık olayıyla suçladığı Claus W'nin 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabileceği bildirildi.

5 Haziran 2005 Pazar
(AA)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî