Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Misyonerlik faaliyetleri...
 

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) İlahiyat Fakültesi Felsefe ve Din Bilimleri Bölüm Başkanı Doç. Dr. Mustafa Köylü, son yıllarda ''dinlerarası diyalog'' adı altında sürdürülen çalışmaların bir amacının da ''misyonerlik faaliyetlerini yürütmek'' olduğunu söyledi.

Köylü, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, Hıristiyanlık dünyasının misyonerlik faaliyetlerinden vazgeçmediğini, bu kapsamda entelektüel, sosyal ve ekonomik sömürgecili ğin bugün büyük boyutlarda devam ettiğini belirtti.

Her din mensubu gibi Hıristiyanların da kendi dinlerini yaymak istediğini belirten Doç. Dr. Köylü, ''Günümüzde dinler arası diyalogun bir amacı da misyonerlik faaliyetleridir. Burada önemli olan kendi inanç ve yaşantımızla güzel ve çağdaş bir model olu şturarak, bu tür faaliyetlere meydan vermemektir'' diye konuştu.

Dünyada konuşulan toplam dil sayısının 6 bin 528 olduğunu belirten Köylü, şöyle dedi:

''Günümüzde tercüme faaliyetleri, artarak devam etmektedir. 1990 yılı itibariyle Kitab- ı Mukaddes 51 milyon 410 bin, Yeni Ahit ise 76 milyon 865 bin basılıp dağıtılırken, son yıllarda ise 70 milyon Kitab-ı Mukaddes, 110 milyon Yeni Ahit basılmıştır.'

Köylü, dünyada son yıllarda 517 bin civarında misyonerin görev yaptığını, sadece Protestan misyonerlerin sayısının ise 296 bini bulduğunu söyledi.

Hıristiyanlığı yaymak için harcanan paranın 1990 yılında 157 milyar doları bulduğunu ve son yıllarda bu rakamın 220 milyar dolara çıktığını öne süren Köylü, sadece Hıristiyanlığı yaymak için hazırlanan yıllık planlara harcanan paranın 45 milyar dolar olduğunu ifade etti.

Köylü, ''Türkiye'de, yılda ortalama 25 bin İncil dağıtıldığını'' sözlerine ekledi.

17 Ocak 2004 Cumartesi
(SAMSUN (A.A))
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî