Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
EKRAN EVLİLİĞİ ALTI AY SÜRDÜ
 
 

Gelinim Olur Musun? adlı yarışmada Ata-Sinem ve Semra Hanım ile birlikte yarışan, halk oylamasıyla birinci seçilerek hayatlarını birleştiren Şale Elat - Ahmet Akman evliliği sona erdi. Şale'nin 'şiddetli geçimsizlik' nedeniyle açtığı boşanma davası tek celsede sonuçlandı.

Gelinim Olur Musun? adlı yarışmayı birinci olarak bitiren ve kamuoyunda büyük tartışmalara yol açan Şale-Ahmet evliliği, altı ay sonra ayrılıkla noktalandı. Altı ay önce büyük umutlarla ve büyük bir aşkla evlenen genç çift, şiddetli geçimsizlik nedeniyle hayatlarını ayırma kararı aldı.

GEÇİNEMEDİLER!
Kaynana-gelin ilişkileri üzerine yaptığı açıklamalarla uzun süre basının ve halkın gündeminde yer alan Semra Hanım ve oğlu ile aynı dönemde yarışan iki aşık Şale ve Ahmet, birincilikle birlikte ev, otomobil, balayı ve çeşitli hediyeler kazanmıştı. Ancak Şale Elat ve Ahmet Akman'ın mutluluğu uzun sürmedi. 26 Aralık 2004'ta canlı yayında hayatlarını birleştiren çift,

altı ay sonra Şale'nin Şişli Nöbetçi Aile Mahkemesi'ne 'şiddetli geçimsizlik' gerekçesiyle açtığı boşanma davası sonrasında boşandı.

BU EVLİLİK PARA İÇİN MİYDİ?
Şale Elat'ın avukatı aracılığıyla mahkemeye sunduğu dava dilekçesinde, evliliğin başlangıcından bir süre sonra aralarında tartışmalar ve anlazmazlıklar çıktığı belirtilerek; "Bu anlaşmazlık ve tartışmalar evlilik birliğini temelinden sarsmış ve evlilik devamı imkansız bir hal almıştır. Devamında taraflar açısından hiçbir menfaat kalmamıştır" denildi. Bu zamana kadar konuşmaları yasak olduğu için evlilikleriyle ilgili soruları yanıtsız bırakan çiftin, evlendikten iki ay sonra ayrı yaşamaya başlaması, para için evlendikleri yorumuna sebep olmuştu.

Gelinim Olur musun? adlı yarışmadan ilk elenen yarışmacıydı Şale Elat. Kurduğu hayaller, 25 günlük sürecin ardından yıkılırken, yarışmanın altıncı haftasında erkek yarışmacılardan Bahadır, Şale'yi eve geri çağırmışı. Ne var ki Şale, yarışmanın sonunda Bahadır ile değil Ahmet Akman ile evlenmişti. Ancak beklenen saadet uzun sürmedi. Büyük umutlarla hayatını birleştirdiği eşi Ahmet ile şiddetli geçimsizlik gerekçesiyle evliliğini bitirmek isteyen Şale Elat'ın yaptığı en ilginç açıklamalardan biri, özel hayatlarına dair oldu. Evlendikten sonra eşi Ahmet ile sadece 25 gün aynı evi paylaşan Şale, '25 günlük kocası' ile gerdeğe girmediğini söyledi. Eşinden tek celsede boşanan Şale Elat, şimdi önce bir single, sonra da bir albüm çıkarma hazırlığında...

* Neden Bahadır ile değil de Ahmet ile evlendiniz?
Yarışmaya beni tekrar Bahadır çağırdı diye onunla evlenmek zorunda değildim. Bahadır'ın bana karşı bazı hisleri olabilirdi ama benim ona karşı yoktu. Benim duyguların Ahmet üzerinde yoğunlaşıyordu.

* Peki neden evlendikten 25 gün sonra boşandınız?
Çünkü Ahmet beni kandırdı. Kandırıldığımı öğrendiğim zaman kalbim kırıldı ve evi tek ettim.

* Eşiniz sizi ne yönde kandırdı?
Bana bir su şirketi olduğunu söylemişti ama yalanmış. İşsizmiş. Bütün gün evde oturan bir koca istemiyorum. Hem işsiz, hem de beni kandırdı.

* O halde siz yarışmadan sonra sadece 25 gün aynı evde yaşadınız?..
Evet, 25 gün aynı evi paylaştık. Beni kandıran bir adamla daha fazla aynı evde oturmam mümkün değildi.

* Bir evliliğin bu kadar kısa sümesini doğru buluyor musunuz?
Ne yapabilirim? İşsiz bir adamın bütün gün ede oturmasını kabul edecek bir kadın

değilim ben. Zaten Ahmet tam olarak kocam da olmadı.

* Yarışmadan kazandıklarınızı nasıl paylaştınız?
Ben evi ve altınları aldım. Ahmet ise arabayı aldı. Ev ile araba arasındaki farkı da Ahmet'e nakit para olarak verdim.

* Olanlardan sonra ödüller için evlendiğiniz izlenimi çıkıyor ortaya...
Kesinlikle hayır. Hiçbir kadın birkaç ödül için dul kalmayı istemez. Üstelik ben görmemiş biri de değilim. Zaten belli bir mal varlığına sahip bir insandım yarışmaya girmeden önce de...

* Neden yarışmaya girdiniz o halde?
Hayatımda bir değişiklik olsun istedim. Belki beyaz atlı prensimi bulurum diye düşündüm. Amacım kesinlikle ödülleri kazanmak değildi.

* Bir albüm çıkaracakmışsınız?!
Her yarışmadan birinci olanlara albüm veya oyunculuk teklifleri gelir. Bana da geldi. Ben albüm teklifini kabul ettim. Çünkü sesimin dinlenebilir olduğuna inanıyorum. İlk önce single çıkaracağım, sonra da albüm. Single'da üç şarkı İngilizce, üç şarkı ise Türkçe olacak.

* Siz hâlâ yarışmaya ödüller için veya şöhret için girmediğinizi mi iddia ediyorsunuz?
Ben yarışmaya ne ödüller için, ne de şöhret olmak için girdim. İnanmanız zor ama gerçek böyle. Şöhret olmak o kadar kolay değil. O kadar yarışma yapıldı. Kaç yarışmacı akılda? Ben sadece bana gelen bir teklifi değerlendirmek istiyorum.

* Programın yapımcısı Pelin Akad'ın tepkisi ne oldu size?
"Kimseyi zorla evli tutamayız. Şale ile Ahmet'in boşanması, hediyelerini geri vermelerini gerektirmiyor" dedi.

8 Temmuz 2005 Cuma
(Sabah, Mehmet Çalışkan)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî