Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Şok iddia!
 
ABD'deki 11 Eylül saldırılarının arkasında Amerikan istihbarat örgütlerinin olduğunu iddia eden Alman siyaset bilimci ve film yapımcısı Gerhard Wisnewski çalıştığı WDR kanalından kovuldu.
11 Eylül saldırılarında Amerikan istihbarat örgütleri CIA ve FBI'ın parmağı olduğunu ileri süren ve bu konuda 2 kitap ve bir belgesel film hazırlayan Wisnewski, bu yüzden WDR kanalındaki işine son verildiğini ayrıca hazırladığı film kasetlerinin ortadan kaybolduğunu söyledi.
Wisnewski yaptığı açıklamada, Dünya Ticaret Merkezi'nin yıkılan enkazı altında gizlenen birçok sırrın bulunduğunu belirtti.
İncelemelerinde tümüyle objektif bir yaklaşım sergilediğini savunan Wisnewski, ikiz kulelerin uçakların çarpması ile değil, binalara daha önceden yerleştirilen dinamitlerin infilak etmesiyle yıkıldığını ileri sürdü.
Wisnewski, "Yanan binalardan çıkan beyaz dumanlar ve binaların çok kısa sürede çökmesi bunun delilidir. Ayrıca aynı gün Savunma Bakanlığı binasına çarpan ve tarlaya düşenler uçak değil F1 roketleriydi. Çünkü söz konusu 2 uçaktan geri kalan bir krater ve çukurdan başka bir şey yok. Düşen uçakların parçaları nerede?" dedi.
"FBI'ın 19 kişilik terörist listesindeki Arap asıllı kişilerin tamamına yakınının, o gün söz konusu uçaklarda olmadığını" ileri süren Wisnewski, "Suçlu ilan edilen Mısırlı Muhammed Atta uçağa binmeden önce votka içmişti. Alkol, Kur'an-ı Kerim'de yasaklanmıştır. Kendisini şehit adayı gören bir kimsenin nefesi votka kokarken Cennet'e girmeyi düşünmesi mümkün değildir. Pensilvanya'da düşen uçaktaki terörist olduğu iddia edilen Lübnanlı Ziyad Cerrahi'nin de gece kulüplerine devam eden biri olduğu bilinen bir gerçek" şeklinde konuştu.
11 Eylül saldırılarını "bir makyaj operasyonu" şeklinde niteleyen Wisnewski, "Saldırılar tam da uluslararası mali ve parasal çöküşün yaşandığı dönemde gerçekleştirilmiştir. Bunu yapanlar katiyen ABD dışındaki güçler değildir. Başka ülke insanları kullanılmış olabilir. Fakat bu içerdekilerin işidir. Hedef, ABD'de bir yönetim darbesi yapmak ve ülkeyi savaşa sürüklemektir" dedi.
Pentagon'a uçakla yaklaşmanın mümkün olmadığını ifade eden Alman siyaset bilimci ve film yapımcısı Wisnewski, "Zira binaya yaklaşan uçaklar belli bir mesafede durdurulur ve otomatik olarak devreye giren füze savunma sistemi ile düşürülür. Acaba o gün sistem niye çalışmadı? Uçaklar uzaktan kumandayla binalara yönlendirildi. Teknik açıdan bunu yapmak mümkün. Bu saldırı son derece profesyonelce planlanmış ve uzun süren hazırlıklardan sonra gerçekleştirilebilir. Böbrek yetmezliğinden muzdarip Usame Bin Ladin gibilerin işi asla değil" dedi.
"Bu saldırıyı düzenleyenler kimlerle işbirliği yaptı ve kimleri kullandı bilmiyoruz ancak eylemi son saniyeye kadar titizlikle sakladı" diyen Wisnewski, "Ancak böylesine lanetle anılacak terör eylemlerinde yapan ayrı, yaptıran ayrıdır. Organizatör gizli kalmayı başarır ama maşalar ele verilir" şeklinde konuştu
13 Eylül 2005 Salı
(Netgazete)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî