Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Soykırım efsanesi!
 
Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, 'Yahudilerin 2. Dünya Savaşı'nda soykırıma uğradıklarının efsane olduğu' görüşünü belirterek, 'Siyonizmin aslında yeni bir faşizm olduğunu' söyledi.
 
Bazı vatandaşların mektupla yönelttikleri soruları cevaplayan Ahmedinejad, "Yahudi soykırımı konusundaki sözlerinin neden çok yankıbulduğunun" sorulması üzerine, "Sözlerinin soykırımla ilgili birçok şeyi açığa çıkardığını" ifade etti. Yahudilik ve siyonizm arasında ayrım yapılması gerektiğini belirten Ahmedinejad, Yahudilerin İslâm topraklarında hep huzur ve güven içinde yaşadıklarını, din açısından özgür olduklarını, bundan sonra da özgür olacaklarını kaydetti. Ahmedinejad, "Siyonizmin batılı ve sömürgeci bir ideoloji olduğunu" vurgulayarak, "Bu ideoloji, İngilizler tarafından laik hedefler ve faşist yöntemlerle Ortadoğu'da kurulmuştur. Siyonistler şu anda ABD'nin ve bazı Avrupa ülkelerinin yardımıyla Müslümanları katlediyorlar" dedi. "Yahudi soykırımının siyonizme meşruiyet kazandırmak için ortaya atıldığı" görüşünü savunan Ahmedinejad, şunları kaydetti: "Bunun tarihi gerekçesi budur. Katliamda kaç kişinin öldüğü konusu hiçbir zaman özgürce ve bilimsel olarak masaya yatırılmamış, bu konu bahsedilmemesi gereken bir efsaneye dönüşmüştür. Hangi ırk, millet ve dinden olursa olsun bütün insanların hayatına saygılı olunmalıdır. Hiç kimsenin dinsel, ırksal ve ulusal bir soykırım yapma hakkı yoktur. Böyle bir şeyi kabul etmiyoruz ve buna karşıyız." Ahmedinejad, "Kabul edelim ki onların dediği gibi gerçekten bu kadar Yahudi katledilmiştir. Niçin bunun bedelini cinayetin faili olanAvrupa değil de Müslümanlar ödüyor?" sorusunu yöneltti. "Siyonitler bugün, geçmişte batı ülkelerinin yaptığı hangi cinayeti işlemiyor?" diye soran Ahmedinejad, "Siyonizm aslında yeni bir faşizmdir" dedi. "İsrail ile ilgili sözlerinin dünyada büyük çapta destek gördüğünü" savunan Ahmedinejad, "Ama önerim karşısında bazılarının öfkesini görünce kendime, 'Acaba bu iğne onların hangi hassas noktalarına dokundu' diye sordum" dedi. "Avrupa'da Yahudileri öldürmek eski bir gelenekmiş, ama İslâm dünyasında Yahudiler hep rahat bir şekilde yaşadılar" diyen Ahmedinejad, şu görüşleri savundu: "Yahudilerin Avrupa'dan Filistin topraklarına göç ettirilmesi, Yahudilerle savaş anlamına gelmiyor mu? Avrupalıların Yahudileri kovmaları, dinsel ve ırksal bir soykırımdır. Yahudileri Avrupa'dan göndermenin en iyi yolu, İslâm topraklarında Yahudi bir devletin kurulmasıydı. Avrupalılar bunu yaparak bir taşla iki kuş vurdular. Hem Yahudileri Avrupa'dan kovdular, hem de onları mazlum göstererek, İslâm dünyasının kalbinde İslâm'a karşı siyonist amaçlı lüzumsuz Avrupalı bir devlet kurdular." Mahmud Ahmedinejad, İslâm Konferansı Örgütü (İKÖ) zirvesi için Mekke'de bulunduğu sırada gazetecilere yaptığı açıklamada da Hitler'in Yahudileri yaktığı iddialarını kabul etmediklerini söylemiş ve "Eğer Avrupalılar sözlerinde samimilerse siyonistlere Avrupa'dan yer versinler" demişti. Ahmedinejad, aynı konuşmasında, İsrail'i tümöre benzetmiş ve bu ülkenin Avrupa'ya taşınmasını önermişti.
2 Ocak 2005 Pazar
(Yenişafak)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî