Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
İslâm'ı yozlaştırma operasyonu
 

İslâm'ı yozlaştırma operasyonu, önce bir 'katedral'de Amina Vadud'la başladı... Sonra, Esra Numani, bir 'Yahudi üniversitesi'nde Cuma namazı kıldırdı... Ve şimdi, ABD'li reformistlerin uzantıları Türkiye'de fitneye başladı

İstanbul'da bir camide, başı açık olarak erkeklerle birlikte saf tutup Cuma namazı kılan kadınlar arasında, Başbakan'ın danışmanı Cüneyd Zapsu'nun eşi Beyza Zapsu da bulunuyor!..
Beyza Zapsu'nun, Amerika’da yaşanan benzeri provokasyonları organize eden kişilerle bağlantısı merak ediliyor. Beyza Zapsu'nun, Amerika’da önce St. John Katedrali’nde, ardından da Yahudi Üniversitesi Brandeis kampusunda organize edilen ‘kadın imamlı Cuma namazı provokasyonları’na sponsorluk eden medya patronu Murdoch’un eski ortağı olması, akla başka ihtimaller getiriyor... Önceki gün İstanbul’da bir camide erkekler arasında, başı açık olarak saf tutup Cuma namazı kılan Başbakan’ın danışmanı Cüneyd Zapsu’nun eşi Beyza Zapsu’nun, Amerika’da yaşanan benzeri provokasyonları organize eden kişilerle bağlantısı hangi düzeyde’ Beyza Zapsu’nun, Amerika’da önce St. John Katedrali’nde, ardından da Yahudi üniversitesi Brandeis kampusunda organize edilen ‘kadın imamlı Cuma namazı provokasyonları’na sponsorluk eden medya patronu Murdoch’un eski ortağı olması, gündeme bu soruyu getirdi.
VEDUD’DAN ZAPSU’YA KADAR UZANAN İLİŞKİLER YUMAĞI
Geçtiğimiz aylarda Amerika’da St. John Katedrali’nde kadın-erkek karışık bir gruba Cuma namazı kıldırması ile gündeme gelen Amina Vedud’la başlayan ve Beyza Zapsu’ya kadar uzanan provokasyon dalgasının ilginç detayları şöyle: Tarih 18 Mart 2005. Virginia Üniversitesi profesörlerinden Amina Vedud, birkaç çocuk, kadın ve erkekten oluşan gruba Cuma namazı kıldırıyor. Kılınan yer ise dikkat çekici: Manhattan’daki St. John Katedrali’nin Sinod Binası. ‘Ahir zaman fitnesi, kıyamet alâmeti’ şeklinde nitelendirilen Amina Vedud’un, iki saat süren hutbe ve imamlığından önce sözde ‘İslâmi Uyanış Harekâtı’ üyesi Esra Q. Numani ezan okuyor. Vedud'un, Amerikalı Müslümanlar arasında bazen başı açık, bazen başı kapalı olduğu biliniyor. Olayı protesto etmeye gelen bir grup Müslüman, polislerce engelleniyor. Göstericiler, ‘Amina Vedud İslâm’ı temsil etmiyor’ sloganları atıyor. Ve tepkilerini şöyle dile getiriyorlar: ‘Bunlar feminist.. Bu kişiler İslâm’ı temsil etmiyor. Homoseksüellik, pornoya ve alkole de müsaade ediyorlar.’ Ve şöyle ekliyorlar: ‘Havralardaki ve kiliselerdeki ayinler için neden kadın hahamlar ve papazlar seçilmiyor’ O halde Hıristiyan dünyası da Papa'nın yerine bir kadını seçsin.’
İKİNCİ NAMAZ YAHUDİ ÜNİVERSİTESİNDE
Tarih 25 Mart 2005. ‘Amerikan İslâmı’nın geçmişteki İslâm anlayışına karşı en iyi alternatif olduğunu’ savunan Amina Vedud’un kilisede Cuma namazı kıldırması olayını organize eden isim de dikkat çekici: ‘Tantrika’ isimli erotik kitabın yazarı Esra Numani. Numani, organizasyonla yetinmeyerek, kendisi de Cuma namazı kıldırıyor. Numani’nin Cuma namazı kıldırdığı yer de hayli dikkat çekici.. Başkanlığını İsrail Hayfa doğumlu Yehuda Reinharz’ın yaptığı ve bir Yahudi üniversitesi olan Brandeis kampusu.
ESRA Q. NUMANİ KİM’
New York Times, Wall Street Journal ve Time dergisi gibi siyonist lobiye ait birçok medya organında uzun yıllar görev yapan Numani, 11 Eylül’den sonra ise gazetesinin verdiği görevle, Tantra felsefesi ve erotizmle dolu, cinsel fantezilerin yer verildiği Tantrica isimli bir kitap yazdı. Kitap, Harpers Yayınevi’nden çıkıyor. Bu kitabın anlatıldığı Tantra felsefesi, Hinduların geneli tarafından şeytani bir akım olarak tanımlanıyor.
İSLÂM’I PROTESTANLAŞTIRMA GİRİŞİMİ
ABD’li kadın profesör Amina Vedud ve Esra Numani’nin New York’ta kadın-erkek karışık cemaate namaz kıldırması İslâm dünyasında tepkilere sebep olmuş; Amerika’daki Neo-Muhafazakârların ‘Amerikancı İslâm’ söylemini İslâm dünyasına yaymak istedikleri bir dönemde ABD’de böyle bir girişimde bulunulması ‘İslâm’ın Protestanlaştırılması için bir girişim olarak’ yorumlanmıştı.
‘VE FİTNE TÜRKİYE’DE
Vedud ve Numani’den sonra benzeri bir provokasyon da Türkiye’de patlak verdi. Yer, Kanlıca’daki Subaşı Camii. Cami imamı Ahmet Yılmaz’ın ‘kadın-erkek aynı safta olmaz’ uyarısına rağmen, camiye kadınların kullandığı kapıdan gizlice giren bir grup kadın, erkeklerle aynı safta yer alarak Cuma namazı kılıyor. Kadınların başları açık. Erkeklerin arasında saf tutarak Cuma namazı kılan kadınlardan biri dikkat çekiyor. Başbakan’ın danışmanlarından Cüneyd Zapsu’nun eşi Beyza Zapsu.
BEYZA ZAPSU KİM’
Beyza Zapsu; Yahudi üniversitesinde Cuma namazı kıldıran Esra Q. Numani’nin sapıklıklarla dolu Tantrica isimli kitabını basan Harpers Yayınevi’nin sahibi Rupert Murdoch’a ait Kamera Reklam şirketinin eski ortaklarından. Beyza Zapsu’nun eski patronu olan Murdoch aynı zamanda, Amerika’nın Irak işgalinin medyadaki en büyük destekçisi olan Fox Tv’nin de sahibi. Murdoch, zengin bir Yahudi ailenin kızı Elizabeth Green’in oğlu.
ZAPSU-CANSUN İLİŞKİSİ
Murdoch’un, İstanbul’da kurulu Kamera Reklam isimli şirketi almasında Cüneyd Zapsu’nun etkili olduğu ifade edilmişti. Murdoch, Kamera Reklam şirketini Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Mehmet Cansun’dan almıştı. Basında çıkan haberlere göre; Zapsu’nun eşi Beyza Hanım, Cansun’un ablasının kızı. Ayrıca Zapsu’nun ağabeyi Aziz Zapsu ile Mehmet Cansun bacanak.
ŞİRİN: TESADÜF OLAMAZ
Konuyu Vakit’e değerlendiren Anap İstanbul Milletvekili Emin Şirin, ‘Bunların tesadüf olma ihtimali yok. Amerikan kaynaklı ‘İslâm dinini reforme etme’ çabasından başka bir şey değil’ dedi. Şirin, Zapsu’ya şu iki soruyu yöneltti: ‘1- Biraderlik ilişkin var mı’ 2-Güneydoğu’da ailenin üst kademelerinde anneanne, babaanne ölçeğinde ‘bir başka dine’ mensup insanlar var mı’’

24 Ocak 2006 Salı
(Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî