Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Baş açık namaz kılan grup, SEV’le bağlantılı’
 

 Misyonerlerle ilgili çalışmaları ile tanınan ve yaptığı araştırmalar Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) yayınladığı rapor ile doğrulanan gazeteci Adnan Odabaş, Çamlıca Subaşı Camii’nde kıldıkları baş açık namazla gündeme gelen grubun ‘misyoner’ olduğunu iddia etti.

Aynı grubun daha önce Beyoğlu’nda bir camiye gittiğini kaydeden Odabaş, “2 yıl gibi bir süredir Subaşı Camii’ne geliyorlar. İçlerinden bir kısmı Sağlık Eğitim Vakfı’na (SEV) bağlı Amerikan Board okullarından mezun. Bunların amacı İslamiyet’i sulandırmak.” iddiasında bulundu.

İstanbul Çamlıca’daki Subaşı Camii’nde, kadınların başı açık olarak, erkeklerle aynı safta namaz kılması ilginç tartışmalara yol açtı. Üsküdar Gazetesi sahibi Adnan Odabaş, cami cemaatinin huzurunu bozan gruptaki isimlerin büyük kısmının Amerikan Board okullarından mezun olduğunu öne sürdü. Dün Milliyet gazetesinde de yer alan haberde, baş açık olarak namaz kılan kadınların Üsküdar Amerikan Koleji’nden sınıf arkadaşları oldukları ifade edildi. Üsküdar Amerikan Koleji, misyonerlik yapmakla suçlanan Sağlık Eğitim Vakfı’na bağlı olarak faaliyet gösteriyor. SEV’in Hıristiyanlık propagandası yaptığını yazması sebebiyle mahkemelik olan, ancak kendisini doğrulayan MİT belgesiyle kurtulan gazeteci Adnan Odabaş, Subaşı Camii’ndeki namazı da bu kuruluşla ilişkilendirdi. Odabaş, “Bu kişilerin büyük bir kısmı Amerikan Board üyesi ve Üsküdar Amerikan Koleji’nden mezun. Bu okullar da SEV’e bağlı. Bunlar belli merkezlerden yönetiliyor. Farklı hareketlerde bulunarak kafa karıştırmaya çalışıyorlar.” dedi. Odabaş, bu tür faaliyetlerin önümüzdeki dönemlerde İstanbul dışındaki illerde de ortaya çıkacağını savundu. Sağlık Eğitim Vakfı’nın misyonerlik faaliyetlerinde bulunduğunu gazetesinde yayınlayan Odabaş, söz konusu haber yüzünden SEV ile mahkemelik oldu. Üsküdar 4. Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada Odabaş’ı, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) hazırladığı rapor haklı çıkarmıştı. Gazetenin iddialarını doğrulayan MİT, 2 Mayıs 2005’te mahkemeye gönderdiği cevapta, Amerikan Board’ın Kitab-ı Mukaddes (Bible House) şirketi aracılığıyla Protestanlığın yayılması için uğraş verdiğini bildirdi. Yazıda Üsküdar Amerikan Lisesi, Üsküdar SEV İlköğretim Okulu, İzmir Amerikan Lisesi, İzmir SEV İlköğretim Okulu, Tarsus Amerikan Lisesi, Tarsus SEV İlköğretim Okulu ve Gaziantep Amerikan Hastanesi’nin Amerikan Board’la bağlantılı çalıştığı aktarıldı. Aksiyon dergisinde de 5 Temmuz 2004’te yayınlanan bir haberde, MİT İstihbarat Başkanı Cemal Uzgören imzasıyla 24 Nisan 2001 tarihinde Başbakanlık’a gönderilen yazıda, Dünya Kiliseler Birliği’nin ülkemizdeki temsilcisi durumundaki Amerikan Board Heyeti’nin, bu faaliyetini SEV eliyle yürüttüğü belirtilmişti. Yazıya göre, SEV’in başında ise Çağdaş Eğitim Vakfı (ÇEV) Başkanı Gülseven Yaşer’in kocası Yaşar Yaşer bulunuyor

26 Ocak 2006 Perşembe
(Zaman)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî