Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Küfür tek millettir
 
 Danimarka’dan sonra Norveç, Fransa, Almanya, Hollanda, İtalya, İspanya, İzlanda ve Meksika’nın da hakaret içerikli karikatürleri yayınlaması “Küfür tek millettir!” hadisini hatırlatıyor…

Gerçek bir provokasyon
Fransa Müslümanlar Konseyi Başkanı Dalil Ebubekir, karikatürleri, “Bu iğrenç bir hakaret. Fransa’daki milyonlarca Müslüman’ı diğerleriyle karşı karşıya getirecek gerçek bir provokasyon” olarak nitelendirdi. Ayrıca İslam konseyi gazeteye dava açacağını açıkladı. Fransız hükümeti ise birkaç ay önce bir gencin polis tarafından öldürülmesi sonucunda yaşanan ve binlerce aracın yakıldığı banliyölerde güvenlik önlemlerini arttırdı.

Olay, küresel bir boyut kazandı
Öte yandan Suudi Arabistan başta olmak üzere Yemen, İran, Endonezya, Libya, Pakistan ve daha birçok İslam ülkesinde Danimarka mallarına yönelik boykotlar devam ediyor. Karikatürlere tepki olarak Suudi Arabistan’ın başlattığı Danimarka mallarına boykot eylemleri sürerken, Avrupa Komisyonu Suudi Arabistan’ı yaptırım uygulamakla tehdit etti. Son olarak Cezayir ve Fas’ın da boykot eylemlerine başlaması ise Avrupalı çevrelerce olayın küresel bir boyut kazanması olarak tanımlandı.

Avrupa topyekun savaş hazırlığında
Avrupa’yı yakından tanıyan Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ise, karikatür olaylarını “Haçlı seferlerinin bir yansıması ve devamı” olarak yorumladı. Ağırakça, “Haçlı seferlerinin en önemli noktası, kendi içindeki yetersiz kaynaklara mecbur kalan Avrupa’nın bir çıkış araması, buna karşın doğu dünyasının zenginlik içinde olması ve batının gözünü doğudaki bu nimetlere dikmesidir. Avrupa o zaman maddi sıkıntılarını aşmak için ‘Doğunun sokaklarında bal ve süt akıyor’ diyerek Avrupalıları doğuya yönlendirirken, Müslümanlara hakaret ede ede kendi insanının İslam topraklarına saldırtmak için hazırlıyordu. Bu çerçeve de bakıldığında bu gün olanlarında aslında aynı mantıktan hareketle cereyan ettiği sonucuna rahatlıkla varabiliriz. Yani Avrupa bugün de kendi insanını İslam ve Müslümanlara karşı kışkırtıp bir çeşit savaş çığırtkanlığı yapıyor ve insanlarını İslam dünyasına karşı topyekun bir savaşa hazırlıyor. Avrupalılar Müslümanlara hakaret ederek onları kışkırtıyor ve infiale zorluyor. Bunun sonucunda da Müslümanların gerek Avrupa’da gerekse dünyanın muhtelif yerlerinde çeşitli olaylar çıkarmalarını bekliyorlar. Böylece Avrupalılar için bir savaş ve saldırma nedeni doğmuş olacak” dedi.

İKÖ harekete geçti
İslam konferansı örgütü (İKÖ), Hz Muhammed’e hakareti içeren karikatürler konusunu BM’ye taşıma kararı aldı. İKÖ üyesi ülkelerin Cenevre’deki BM İnsan Hakları Komisyonu nezdindeki büyükelçileri toplantıya çağrıldı. Konuyla ilgili olarak İKÖ Genel Sekreteri Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, “ Konuyu BM’ye götüreceğiz. İslam dünyası ile 40 yıldır dinler arası diyalog çabası içinde olan en yüksek seviyedekiler fikir beyan etmelidir. Peygambere karşı davranışta aklıselim ölçüsünde saygı gösterilmeyecekse o zaman dinler arası diyalogdan söz edilemez” dedi.

 İşte çifte standart!

İtalya’nın en ünlü karikatüristlerinden Vauro, İslam dünyasında büyük tepkilere sebep olan “karikatür skandalı”nda, Avrupalıları çifte standart uygulamakla suçladı. İl Manifesto gazetesinin karikatüristi Vauro “Bizim karikatürlerimizi sansürlenmeye çalışan Avrupa’da karikatüristlerin fikir özgürlüğünün bu denli savunulması şaşırtıcı” dedi. Ünlü karikatürist Vauro, bu konuda şunları söyledi: “Geçen yıl yapılan Papa seçiminden sonra çizdiğim Papa aleyhindeki karikatür, Avrupa’nın bir çok basın organında tepkiyle karşılanmıştı. Ancak, aynı Avrupa’nın, Müslümanları kızdıran karikatürleri basın özgürlüğü diye savunması, iki yüzlülükten başka bir şey değildir.”

4 Şubat 2006 Cumartesi
(Türkiye)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî