Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Batı dünyası, "Müslüman soykırımı"na hazırlanıyor
 
 

"Günümüzde, özellikle de son yıllarda hem yerel hem de küresel düzeyde İslam'ın meydan okuyuşuyla karşı karşıyayız. Bu, üzerinde çok ciddi durmamız gereken bir tehdit. Uzun süre bu meydan okuyuşa kayıtsız kaldık. Nedeni ise hoşgörülü ve tembel olmamız. Artık İslam'a karşı muhalefetimizi göstermenin zamanı geldi. Bunu yapmak zorundayız. Çünkü zamanında teşhis koyamamaktan ötürü zor duruma düşebileceğimiz bu tehdit riskinden kurtulmalıyız." Danimarka Kraliçesi II. Margrethe 15 Nisan 2005

İslam Peygamberi'ne yönelik iğrenç karikatürleri özellikle çizdirdiler. Bir gazetenin tavrı, ya da düşünce ve ifade özgürlüğünü test etmek değildi amaçları. "Medya İslam konusunda sansürcü, bunu kırmak için bu çizgileri istiyoruz" dediler. Sistemli ve kasıtlı olduğu için, belli merkezler tarafından sipariş edildiği için, küresel kampanyanın işareti olduğu için bütün Avrupa bu "sefere" katıldı.

BM, AB ve İslam Konferansı Örgütü, Müslümanlara sükunet çağrısı yaptı. Tamam, sussunlar. Sonra ne olacak? Birkaç ay geçmeden yeni bir tahrik furyası başlatılacak. Ya bir hakaret, ya bir saldırı, ya da başta tür bir iğrençlik... 15 yıldır Müslümanlara sükunet çağrısı yapılıyor. Ağır başlı olmaları, kendilerini kontrol etmeleri isteniyor. Ediyorlar da. İşgallere rağmen, işkencelere rağmen, katliamlara rağmen, tecavüzlere rağmen susuyorlar.

1990'dan bu yana, ABD ve Avrupa'nın Müslümanlara yönelik politikalarını hatırlayalım. Biri çıkıp Haçlı seferi çağrıları yaparken diğeri "Mekke'yi bombalama"yı teklif ediyor, biri çıkıp Müslümanların ne kadar aşağı bir kültür olduğunu söylerken diğeri fiilen işgale girişiyor. Hepsi bir cephede. Bunlar rastlantı mı?

Karikatürü ilk yayınlanan gazetenin sahibi olan şirketin yöneticisi Merete Eldrup, Danimarka petrol şirketi DONG'un (Danish Oil and Natural Gas) müdürü Enders Eldrup ile evliymiş. Bu kişi son beş yılda yapılan bütün Bilderberg toplantılarına davet edilmiş. Merete Eldrup bu göreve gelmeden önce de, Danimarka Ekonomi Bakanlığı Sekreteri ve Danimarka Enerji Otoritesi Başkanlığı yapmış. Karar buralarda mı alındı? 2006 NATO'nun İran'ı vurma yılı olacakmış. Bu karar da mı buralarda alındı?

Batı'daki İslam düşmanlığı, toplu kampanyaya dönüştü. Aşırı sağcı İtalyan bakan Roberto Calderoli'nin, "İslam halklarından gelen tehlike büyük. Karşı saldırıya geçmek için vakit geldi" diyerek "Papa 16. Benekditus Hristiyanları tek çatı altında mı toplamalı" çağrısı bir zırvadan ibaret değil. Dikkatli bakanlar, son derece makul görünen Avrupalı siyasilerin bile bu görüşü paylaştığını fark edecektir.

BM silah denetçilerinin eski Şefi Scott Ritter, "İran'a saldırı için kararın çoktan verildiğini, Tahran karşılık verirse nükleer silah kullanılacağı"nı söylüyor. O zaman bugünkü gerilim, İslam topraklarında girişilecek yeni istilanın ön hazırlıkları...

Peki Batı "Müslüman soykırımı" na mı hazırlanıyor? Danimarka, Norveç, İsveç, Hollanda, Avusturya, Belçika gibi küçük ölçekli ülkeler üzerinden tezgahlanan kampanya, Hristiyan Batı'nın Yahudilere yaptığı gibi Müslümanlara karşı da bir soykırım suçunun habercisi mi? Bu ülkeler, ABD'nin İslam dünyasına yönelik saldırılarında yer aldı. Kitle katliamlarında, işkencelerde ABD ile birlikte hareket etti. Kendi topraklarında gizli işkence merkezleri kurdu.

Bütün Avrupa 11 Eylül'den sonra İslam'a savaş ilan etti. Ürkütücü olsa da bu bir gerçek! Almanya Başbakanı Angela Merkel İslam'ı faşizmin yükselişi ile birlikte ele alıyor. Anti-Semitizm'in yerini İslam düşmanlığı aldı. Bu da gerçek!

Kanlı sömürge geçmişine sahip bu ülkeler, yeni bir kanlı tarihe mi hazırlanıyor? Tarihteki en büyük insanlık suçu tekrar mı edilecek? Bu ırkçı, aşırı düşünceler sadece belli kesimlere özgü değil. İslam'dan, Müslümanlardan kurtulmak hepsinin öncelikli gündemi. Başka bir şey düşündükleri yok. İslam tehdidi konusunda Batı'da farklı düşünen kaç insan kaldı? Batı Müslüman soykırımına mı hazırlanıyor? Soru bu!..

9 Şubat 2006 Perşembe
(iBRAHİM KARAGÜL, Yenişafak)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî