Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Ceviz Kabuğu’nda bir ileri bir geri
 
Son Ceviz Kabuğu programında, karikatür meselesi ve Dinlerarası Diyalog konuşuldu. Konuşmacılar, yeni çıkan Dinlerarası Diyalog İhaneti kitabının yazarı Prof. Yümni Sezen ile Bayraktar Bayraklı idi. Yaşar Nuri ve Prof. Suat Yıldırım da telefonla katıldılar.

Konuşmalar, Suat Yıldırım’ın hazırladığı mealdeki dehşet verici yanlışlık üzerinde yoğunlaştı. Bu dehşetengiz yanlışa ben de bir yazımda temas etmiştim. Mealdeki bu yanlış ne?

Suat Hoca, âyetlerin manasından sonra, İncil ve Tevrat’ta o âyetin manasına uygun bulduğu yerleri not olarak veriyor. Yani, “Bu mana İncil ve Tevrat’ta da şu şu yerlerde var, oraya yakınız” dercesine okuyucuyu İncil ve Tevrat’a yönlendiriyor.

Büyük hata! Kur’an’ın, orijinalliği bozulmuş olan Tevrat ve İncillerle takviye edilmesine ihtiyacı mı var! Eskiden, adet şuydu: Âyetin manasından sonra, “Bu hususta Peygamberimiz de böyle buyuruyor” denilerek bir-iki de hadis verilirdi. Şimdi ne oldu? Hadislerin yerini İncil ve Tevrat mı aldı da Suat Hocamız böyle yapıyor! Bu kabul edilemez...

Şu da ikinci bir dehşet: Meğer Müslümanlar Kur’an’ın 14 asır önce yaptığı en büyük ekümenik (evrensel) çağrının önünü tıkamışlar da, Müslümanların tıkadığı bu çağrıyı 1962’de Katolik kilisesi başlatmış. Bu tesbiti yapan da değerli ilim adamı Suat Yıldırım hoca imiş…

Şimdi bu ne demek? Bu, resmen Müslümanların tıkadığı Kur’an çağrısının önünü Katolikler açtı demek. Açıkça, Müslümanları suçlayıp Hıristiyanları övmek...

Peygamberimize karikatürlerle hakaret etmekte yarışan Katolikler, Kur’an çağrısının önünü açmış ha! Pes! Azgın gâvurları bu kadar cici göstermenin manasını bilen beri gelsin…

 Alın size üçüncü şok! Efendim, 11 Eylül’de ABD’de ikiz kulelerin yıkılmasından sonra, Avrupa’daki Müslümanlara zarar gelmesin diye, kilisenin başpapazları Avrupa’daki bütün camilerde 24 saat nöbet tutmuşlarmış… Yapmayın! Bu kadar atmaya sebep ne?

Bu kuyruklu yalanı, hastalık derecesinde Hıristiyan âşığı olmayan uydurabilir mi?

Ceviz Kabuğu programına dönelim. Yaşar Nuri, Yümni Sezen ve Bayraktar Bayraklı, okuyucusunu adeta İncil ve Tevrat’a yönlendiren Suat Yıldırım mealine şiddetli ve haklı tenkitler yönelttiler. Hani dilimizde, kedi olalı nihayet bir fare tuttu diye bir söz var ya, Yaşar Nuri aynen öyleydi. Yerinde ve ağır tenkitler yaptı. Suat Hoca’ya ise sadece kekelemek düştü ve mat oldu. Ama, esas mat olan kendisi değil, İncil ve Tevrat atıflı mealiydi...

14 asırdan beri yazılagelen İslâm itikad (inanç) kitaplarına göre, Hz. İsa, dünyanın sonunda yeryüzüne inecek ve –peygamber olarak değil- Peygamberimizin bir ümmeti olarak yaşayacaktır. Bu gerçek, iki grup tarafından hep istismar ediliyor. a) Hz. İsa’nın geleceğini söyleyerek, onun üzerinden Hıristiyanları cici göstermek isteyenler, b) Bu mesele kitaplarda açık açık yazıldığı halde, akılları almadığı için kabul etmeyen/edemeyenler…

Bahsettiğimiz programda b şıkkındaki istismar yaşandı. Suat Hoca cevap vermekten aciz kalınca, hem Yaşar Nuri hem de Bayraktar Bayraklı, onun üzerinden Hz. İsa’nın yeryüzüne ineceği meselesini istismar edip, bindirdikçe bindirdiler.

Yaşar Nuri, “Hz. İsa’nın yeryüzüne ineceğine dair birçok hadis var” diyen Suat Hoca’ya karşı, “Hadis, hadis…” diyerek, “Ne öyle hadis deyip duruyorsun” demeye getiriyordu. Bir de soruyordu: “O hadisler mütevatir mi?” Yani, istismarcıların şahı olduğunu gösteriyordu. Zira başka bir Ceviz Kabuğu programında, “Sadece bir tane mütevatir hadis var” diyen kendisiydi. “Hadisler, Kur’an gibi korunma altında değildir” diyerek, zihinlere şüphe serpmeye devam etti. Bu tavrıyla, eski Yaşar Nuri olduğunu gösterdi.

“Konuştuğu insan, gözünün içine bakmadığı zaman konuşamama hastalığı” bulunan Bayraktar Hoca ise başka âlem… Nice Allah kullarının, Allah korkusundan gözyaşı döktüklerini herkes bilir. Kitaplarda yazılanları yok sayarak, “Allah’tan korkulmaz. İnsan annesinden korkar mı!” diyen Sayın Bayraklı’yı uzun uzun anlatmaya ihtiyaç olmasa gerek.

Dinlerarası Diyalog İhaneti’ni istemek için: 0212 5204151

0216 651 78 21 

23 Şubat 2006 Perşembe
(Ali Eren)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî