Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Gönlü yanık bir annenin mektubu
 

Sayın Oruç,

Türkiye Gazetesi,  “İnsan ve Toplum” köşesinin muntazam bir okuruyum ve buradan yayınladığınız tüm yazılarınızdan büyük feyiz almaktayım. Son okuduğum yazınızda önerdiğiniz  “Kâinatın Efendisi”. kitabı aldım ve neredeyse bitirmek üzereyim.

 

Çocuk yaşta Hıristiyan bir ülkeye götürülmüş ve buradaki eğitim ile çevreden dolayı etki altında kalmış olmam, beni ne yazık ki Efendilerin Efendisi, Gül Peygamberimi yeterince tanımaktan alıkoymuştur. Küçücük yüreğime ilk önce İsa Peygamberin sevgisi ekilmiş ve toplum gereği her fırsattı işlenmiştir. Her ne kadar aileden gerekli bilgiler verilmeye çalışıldı ise de, bulunduğum toplumun cazibesi o daha etkili olmuştur. Bugün dahi yurt dışında yaşayan birçok gurbetçi aile çocuklarının aynı çelişkileri yaşadıklarını düşünüyorum.

 

Bu kitap ile Peygamberimizi daha iyi tanıma fırsatı buldum. Akışkan ve kolay anlatımı, konuların ele alınışı, özetlenişi, kronolojik düzen ve duygu yüklü ifadeleri ruhumu o kadar güzel işledi ki, birçok sayfada gözyaşlarıma engel olamadım.

 

Sizi bu eserinizden dolayı içtenlikle tebrik ediyorum. Efendimize olan sevgim 40 yaşımda yeniden alevlendi. Eminim ki birçok okur aynı duyguları yaşamıştır. Şimdi ise tek endişem, bu sevgiyi bu coşkuyu nasıl canlı tutabilirim. Hani keşkeler vardır ya her insanın hayatında, bu kitapla birlikte ve önceki zamanlarda da hep şöyle düşünmüşümdür. Keşke o dönemde ben de bir erkek olarak dünyaya gelmiş olsaydım. Yüce Peygamberim uğruna, İslam’ın yayılışı uğruna her hücremi feda etseydim. Bir kerecik olsun sadece Efendimin yüzünü yakinen görebilseydim veya gül kokan avuç içlerini bir kere olsaydı öpebilseydim.

 

Kendimi bu kitabı okumakla şanslı sayıyorum ve içimden diliyorum, ümit ediyorum: İnşallah bir gün şu an 12 yaşında olan kızımın ilgisi uyanır, kütüphaneme göz geçirirken bu kitabı eline alır ve okur. Yüce Rabbim sizlerden razı olsun.

 

Sevgilerimle,

24 Mart 2006 Cuma
(Berrin Karahan- İstanbul)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî