Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Hıristiyana benzer bir Müslüman!
 
Diyalog çabaları da her an geri tepebilir..
Bu zaten bir Vatikan projesi idi.. Allah ve din adına konuşacak birilerini kendileri bulup ortaya çıkartacak, burada oluşturacakları yeni din telakkisini İslâm dünyasına aktarmaya çalışacaklardı.. İyi İslâm, kötü İslâm, iki İslâm çıkartacaklardı.. Hatta , kendilerine göre “iyi İslâm”a bir de ekümenik hilafet tacı giydirebilirlerdi.
Hedef belli, İncil'e benzer bir Kur’an, kiliseye benzer bir cami, papaza benzer bir imam ve Hıristiyana benzer bir Müslüman.. Zaten birçok İslâm ülkesinde eğitim yoluyla, siyasi baskılarla yapılmak istenen de bu değil mi?
Birileri gitsin, kendi adına konuşsun, ama kim Allah'ı (cc) ya da İslâm'ı tek başına ya da grub olarak temsil ediyor olabilir ki? Evet, dileyen dilediği ile, dilediği konuda konuşsun. Bu onun sorunu.. Ama kimse bunu din adına, seçilmediği halde Müslümanlar adına yapamaz.. Bu iddia, öbür tehlikenin habercisidir. Neden sadece “diyalog forumu” değil de, “dinler arası diyalog”.. Hangi dinler? Katolikler Hıristiyanların tümünü temsil etmiyor ki! Peki başka hangi din? Din nedir, önce bu konuda bir ortak fikir var mı?
Dinler kendi başlarına konuşamayacaklarına göre, farklı telakkiler sözkonusu olsa bile bir tek Allah (cc)'tan söz edildiğine göre, burada diyalogun tarafı kişilerdir. Papa Katolizmin tek ve mutlak temsilcisi olabilir, ama karşısındaki kimsenin böyle bir temsil yetkisi yok.
Hem zaten bu kişileri seçen kim? Asıl oyun da burada gizli.. Vatikan'ın kendi başına oynadığı diyalog görüntüsünden çok bir monologa benziyor bu..
Diyalog herkesle olmalı. Tanışmak, bilişmek için..
Bütün bunlar teolojik olmaktan çok, politik çalışmalar.
Herkesin dikkatli olması gerek.. Çünkü bu piyasada işler göründüğü gibi değil. Perdenin önü ve arkası çok farklı..
19 Nisan 2006 Çarşamba
(A.Dilipak, Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî