Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
İslam’ı yok etme hevesindedir
 
Dünyanın çok büyük sorunları var. ABD’nin , El Kaide adındaki hayalet bir örgütle başı dertte. Onu bertaraf etmek için neredeyse tüm dünyada operasyonlar yapmak, savaşa girmek zorunda kalıyor ve dev zannedilen bu ülkenin nasıl bocaladığını görüyoruz. Türkiye, lideri hapiste olan ve hiç kimsenin sahiplenmeye cesaret edemediği bir terör örgütü ile başa çıkmak için bir savaşı bile göze almış görünüyor.

Henüz bu dev boyutlu sorunlara çare bulunamamışken İran nükleer bir güç olma iddiasıyla ortaya çıkıyor. Geçmişte eli kanlı katiller olduğuna inandığımız komünistlerin elinde binlercesi bulunurken nükleer silahlar bizi bu kadar korkutmamıştı ama şimdi olası bir bomba yüzünden ciddi bir panik yaşıyoruz. Eğer İran nükleer silahlar yaparsa dünyanın sonu gelir mi diye sormadığımız kaldı.

İnsanlık tarihinin en büyük tehdidi karşısındayız. Bir yandan terör örgütleri, diğer yandan haydut devletler herkesin huzur ve refahını tehdit ediyor. Tüm dünya ekonomilerini kontrol eden, teknolojinin zirvesine ulaşmış büyük güçler çaresizlik içindeler.

Bu manzarayı yeterli görmüyorsanız analizinizin içine biraz petrol, üzerine din çatışmaları sosu katarak daha anlamlı bir mönü ortaya koyabilirsiniz. ABD dünyada ne kadar petrol kuyusu varsa hepsini ele geçirme k istemekte, Yahudiler dünya egemenliği peşinde, Hıristiyanlar İslam’ı yok etme hevesindedir.

Bizi ilgilendiren başka sorunlar da var. ABD Türkiye’yi, bağımsız bir Kürt devleti kurarak bölecek ama aynı zamanda, İran’a yapmayı planladığı bir savaşta bizimle ittifak aramaktadır. Kullanacağını neden bölsün, böldüğünü nasıl kullanabilir sorusunu sormaya gerek yok. Onlar Amerikalıdır , her şeyi becerirler.

Bereket versin batılılar çok akıllı değiller. Komünizmden nefret eden küresel sermaye, komünist partisi tarafından yönetilen Çin’e çok büyük yatırımlar yapmakta ve onu geleceğin başat ekonomisi haline getirmekte herhangi bir sakınca görmemektedir. Birisinin onları uyarması gerekir. Ya Çin tüm büyük güçleri sollar ve dünyanın en büyük ekonomik ve askeri gücü haline gelirse komünizme teslim olmaktan başka bir seçeneğimiz kalır mı? Eğer düşündüğümüz kadar akılsız değillerse Çin ekonomisini yıkacak dinamitleri bir yerlere yerleştirmişlerdir.

Aynı batılılar hem İslam’a karşı bir yeni bir Haçlı Seferi düzenliyor hem de Türkiye gibi önder konumda olabilecek bir ülkeye para yağdırıyor. Ülkenin tüm liberalleri İslam’la kol kola ve laik kesimlere karşı, kutsal demokrasi uğruna mücadele içindeler. Neyi, nasıl anlayacağımızı şaşırmış durumdayız. Ya İslam liberalleşiyor ya da liberaller hidayete eriyor. Bir bileniniz var mı?

Nihayet terör örgütünün sonunu getirmeye karar vermiş görünüyoruz. Basına yansıyan haberler iki ila üç yüz bin askerin, PKK’ya karşı güney sınırlarına yığıldığından söz ediyor. Terörle mücadelenin hiç de kolay olmadığını anlıyoruz.

Eskiden tüm küçük saydıklarımızın büyüdüğünü ve gerçek aktörler konumuna geldiğini görüyoruz. İran dünyanın geleceğini belirliyor, terör örgütleri tüm kurulu düzenleri sarsıyor. AB bu karmaşa içinde dağılma sinyalleri veriyor, ABD çaresizlik içinde.

Petrol fiyatları, herhangi bir gücün isteği doğrultusunda değil, tamamen oluşan şartların sonucunda artıyor. Büyükler, derenin akıntısına kapılan bir yaprak gibi, bilmedikleri yerlere doğru sürükleniyor. Küçükler efendi olmanın keyfini yaşıyor. Dünyanın geleceği, belki de, Afganistan’daki bir mağarada ya da bir haydut devletin karargahında belirleniyor.

Ama ben bir sorunun cevabını bulamadım. Buluttan nem kapan borsamız neden güney doğuya bu kadar asker kaydırılırken, siyasette büyük değişmeler beklenirken gayet sakin gözüküyor? Belki de gördüğümüz ya da bize gösterilen her şey bir illüzyondan ibaret ve görünenden çok farlı şeylerin olduğu bir dönemi yaşıyoruz. Sihirbazın şapkasından tavşan çıkarsa şaşırmayın. Çünkü, şu anda, bir sirkte gibiyiz ve usta illüzyonistlerin oyunlarını seyrediyoruz
22 Nisan 2006 Cumartesi
(Mahir Kaynak, Star)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî