Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Vehhabilerin İslama verdikleri zarar
 
Bugün bütün dünyada Müslümanlığın imajının yerle bir olmasının sebebinin büyüğü Vehhabiliktedir.
Radikal İslam denen şeyin kaynağı Vehhabilik olduğu için Türkiye'de İslam'ın radikal versiyonu tutunamamıştır, tutunamaz. Bu sebeple Afganistan, Çeçenistan ve Bosna savaşlarına 1500 Türkiyeli gitmiş ve Vehhabilikle tanışmış. (MGK Raporundan)

Bu Vehhabilik denilen şey İngiliz İstihbaratı tarafından kurulmuştur.

Mezar ziyaretlerini yasaklayanlar, kızların kendi babaları ile bile sokağa çıkmalarını yasaklayanlar onlar.

Aşırılık her alanda kendini gösterdi ve Vehhabilik sonradan gelişen her türlü yeniliğe sonradan olma diyerek hep karşı çıktılar. Böylece tüm yenilikler engellendi. Dikkat edilirse bu tür davranışlar ağır baskı rejimleri ve istila zamanlarında ortaya çıkıyor.

Vehhabi inancı Şia'ya(İran) karşı aşırı düşmancadır. Ama bunun yanında Maliki, Şafi ve Hanefi'ye de düşmandır. Bunlar "Kuran bize yeter" sloganıyla hareket edip hadisleri inkâr ederler.

Şimdi... Vehhabiliğin en ataerkil çöl aşiretleri arasında filizlenmesi, kadınların kimlik kartına dahi sahip olmadıkları Suudi Krallığı'nın resmi ideolojisi haline gelmesi ve aynı ideolojiye bağlı grupların bugün ABD yönetimi ve diğer emperyalistler tarafından destekleniyor olmasının hiç de tesadüfi bir tarafı yoktur.

Vaktiyle İngilizler tarafından kurulan Vehhabiliğin çelişkileri bugün ABD tarafından sonuna kadar karşı propaganda olarak kullanılmaktadır ama Suudi Arabistan da sonuna kadar kollanmaktadır.

Aslında Suudi Arabistan Amerikan işgali altındadır. Bu ülkede 1980'den bu yana beş askeri üssü var ABD'nin. Ve 30 bin Amerikan askeri... Bu rejimin ayakta durmasını sağlayan ABD'den başkası değildir. Çünkü Suudi Arabistan halkının Vehhabilikle alakası yoktur, bu yüzden ülkede sıkı bir dikta uygulanmakta.

Sovyetler'in Afganistan'dan çekilmesinin ardından Taliban'ı sahneye süren yine ABD'dir.

Afganistan egemenliği Orta Asya egemenliği stratejisinin en önemli parçası olmalı. Doğu, Batı, Kuzey ve Güney tüm geçitleri denetleyen Afganistan'a ABD tarafından Çin ve Sovyetler'i tehdit eden askeri üsler kuruluyor. Şahghay İşbirliği Örgütü işte ABD'nin bu stratejisine karşı kuruldu.

Sufi ve Rasyonalist inançlara sahip olan bu anlamda da daha ılımlı ve barışçıl olan Çeçenistan Bosna Hersek, Afganistan halklarına karşı Vehhabilik ABD tarafından dolaylı yollarla hep desteklenmiş ve yaygınlaşması sağlanmıştır.

Bu acaip akım bugün İslam Alemi'nin kangreni halindedir. İslam'a büyük zarar veriyor.
28 Haziran 2006 Çarşamba
(Nuh Gönültaş, Bugün)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî