Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Savaş, BOP uygulaması
 
"Her diktatörden kurtulmamız için, mutlaka 100 bin insanın ölmesi mi gerekiyor?"

Geçen hafta Türkiye’ye gelen Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu Başkanı El Baradey bu sözlerle yakınıyor, Tayyip Erdoğan’la görüşmesinde.

Bu sözlerin hedefi Amerika. Amerika’nın önce Irak saldırısı, ardından Orta Doğu’da izlediği politika. Buna artık politika demek yanlış. Çünkü, izlenen artık savaş.

Dün çeşitli Avrupa başkentlerindeki temsilcilerimizle konuşuyorum. Hepsi çok kaygılı. Tek bir gündem var. İsrail’in Lübnan’a saldırması ve savaşın başka ülkelere sıçraması.

PERVASIZ İŞBİRLİĞİ

Lübnan’a saldırının Türkçesi var.

Bu aslında Amerika tarafından dile getirilen, ama fikir babalığını İsrail’in yaptığı Büyük Orta Doğu Projesi’ni (BOP) uygulamanın adımı. BOP, yani tüm petrol ve doğal gaz kaynaklarını denetim altına almak için, Orta Asya’dan Akdeniz’e uzanan toprakları, kendileri açısından güven almak.

BOP uygulaması sahneye savaşla çıkıyor.

BOP’un amacına ulaşması için, önce İsrail’in çevresinin temizlenmesi gerek. İsrail bu temizliğe başlıyor. Aslında, temizlik harekatının ilk halkası, Irak’ın işgali. O fikir de, İsrail damgalı.

Amerika ile İsrail arasındaki işbirliği ve içiçelik, zaten elli yıldır biliniyor. Şimdi o kadar açık ki, İsrail’in Lübnan’a saldırısını, Beyaz Saray resmi bir açıklamayla desteklediğini ilan ediyor.

Bu kadar pervasız.

IRAK PARÇALANIYOR

BOP için Amerika ile İsrail’in bir büyük destekçisi var.

Kuzey Irak’taki Kürtler.

Irak’ta yaşanan iç savaşın temposu her gün biraz daha artıyor. Tempo, Irak’ı hızla belli bir sona doğru yaklaştırıyor. Irak hızla üçe bölünmeye doğru gidiyor. Amerika ve İsrail desteğinde.

Irak’ın bölünmesi için ellerini ovuşturan Kuzey Irak’lı Kürtler, nihayet bir devlet kurmak için, ellerine tarihsel bir fırsat geçtiği inancında.

Irak’ın işgalinden bu yana, Amerika Irak’a gönderdiği genel vali ya da adı ne ise, hepsi Kürtler’e yakın. Kürtler de, Amerika’ya.

Tıpkı, İkinci Dünya Savaşı’nın çıkmasında, Avusturya Veliahdı Ferdinand’ın öldürülmesi gibi, İsrail’li bir askerin kaçırılması, savaşın çıkması için, tam bir bahane.

HAMAS’ın Filistin’de seçimlere katılmasına ses çıkartmayan İsrail, şimdi HAMAS’ın süt içmesini bile, kendisine karşı görüyor, sen benim suyumu bulandırıyorsun, masalındaki gibi.

BAŞIMIZ ÇOK AĞRIYOR

Hemen yanı başımızdaki savaşın Türkiye’yi etkilemeyeceğini düşünmek hayal.

O nedenle, Türkiye değişik kanallardan diplomasiyi zorluyor. Ancak, şu ana kadar sonuç alınmış değil. Alınacağı da, uzak olasılık.

Koca bir BOP hedefini, Türkiye’nin engelleyebilmesi çok güç.

Savaşın bundan sonra sıçrayacağı ilk ülke, Suriye. Suriye topun ağzında.
14 Temmuz 2006 Cuma
(Yalçın Doğan, Hürriyet)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî