Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
CHP’nin Yaşar Nuri ÖZTÜRK Açıklaması
 
CHP İstanbul Milletvekili Halil Akyüz, Öztürk’ün bir ideoloji sapığı olduğunu ileri sürdü. CHP’nin dinsizlik ve komünistlik iftirasına çok uğradığını hatırlatan Akyüz, ‘1977 yerel seçimlerinde yüzde 45 oranında oy aldık. 1989’da CHP’li belediyelerin yolsuzluk ve usulsüzlük, 1991’de DYP ile kurduğumuz koalisyon hükümeti, oylarımızın düşmesine neden oldu. Şimdi toparlanmaya çalışıyoruz. Bize karşı din silahını kullanmaya çalışanlar başarılı olamamıştır’ dedi. Öztürk’ü; ‘Ne düşündüğü, neye inandığı veya inanmadığı belli olmayan bir insan, bir ideoloji sapığı...’ olarak tanımlayan Akyüz, ‘Sayın Öztürk, bir yanlışla CHP’den milletvekili olmuş ve partimize katılması oylarımızı düşürmüştür. Öztürk’ün sözüne güvenilmez. 3 Kasım seçim kampanyası öncesinde CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’a seçim meydanlarında övgülerde bulunmuş, Baykal için ‘Atatürk’ün ruhunu taşıyan adam’ demişti ve kendisini yağız delikanlıya benzetmişti. Sayın Öztürk, siyasi karakter bakımından benim muhatabım olamaz’ diye konuştu. Gazetemize konuşan CHP İstanbul Milletvekili Halil Akyüz ise; Yaşar Nuri Öztürk’ün yazısı ile ilgili olarak, CHP’nin dinsizlik ve komünistlik iftirasına çok uğradığını belirtti ve ‘Sayın Öztürk, bir ideoloji sapığı... Bir yanlışla CHP’den milletvekili olmuş ve partimize katılması oylarımızı düşürmüştür’ dedi. CHP İstanbul Milletvekili Güldal Okuducu ise, Öztürk’ü medyatik olmakla suçladı ve CHP hakkındaki görüşlerini ciddiye almadığını söyledi.
25 Ağustos 2004 Çarşamba
(Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî