Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Büyük ikramiye pişmanlık getirdi
 
Edirne'de 11 yıl önce Milli Piyango'dan büyük ikramiyeyi kazanan 40 yaşındaki Ayhan Yalçınkaya, zengin olduktan sonra bıraktığı devlet memurluğuna dönmeye çalışıyor. Parayı bulunca hayatının değiştiğini belirten Ayhan Yalçınkaya huzurunun bozulduğunu, kötü günler geçirdiğini ve Milli Piyango bileti aldığı için pişman olduğunu söyledi.

Ayhan Yalçınkaya, Edirne Sigorta Hastanesi’nde memur olarak çalışırken 11 yıl önce Milli Piyango bayiinin yanından geçerken, bilet almaya karar verdi. Cebinde kalan son 300 bin lirasını harcayıp harcamamak için bir süre düşünen Ayhan Yalçınkaya, 100 bin lirasıyla yarım bilet satın aldı. 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle 9 Eylül 1995 tarihinde çekilen piyangodan ertesi gün büyük ikramiyeyi tutturarak 10 milyar lira kazandığını duyan Ayhan Yalçınkaya sevinçten havalara uçtu, 3 gün uyku uyamadı.

Parayı aldığında gazetelere devlet memurluğunu bırakmayacağını ve ev alacağını açıklayan Ayhan Yalçınkaya, bir süre sonra memurluktan istifa ederek ticaret hayatına atıldı. Yalçınkaya, paraları başkalarına yedirdiğini söyleyip tehdit edip baskı kurduğunu söylediği babası Teyfik Yalçınkaya'ya, açtığı iki işyerini de devretti.

En büyük darbeyi yediğini söylediği babasının, bu işyerlerini başkalarına devrettiğini belirten, ve daha sonra şimdiki geçim kaynağı olan oto kiralama şirketi açtığını kaydeden Yalçınkaya, şunları söyledi:

“Ancak işler umduğum gibi gitmedi. Hiç tanımadığım akrabalarım ortaya çıktı. Tanıdıklarım benden yardım taleplerinde bulundu. Bir yıl boyunca dışarı çıkamadım. Elimden geldiği kadar yardım ettim. Kendime 4 daire aldıktan sonra nakit param bitti. İnşaat aşamasında olduğu için bunların kiralarından da yararlanamadım. Yardım ettiklerimin hepsi bana sırtını döndü. Zor günler geçirdim, huzurum kaçtı. Zaman geldi hasta oldum, doktora çıkamadım. Şimdi durumum iyi ama parayı iyi kullansaydım çok daha iyi olurdu.”

‘PARA HERŞEY DEĞİLDİR’


Bir anda zengin olmasına rağmen paranın çabuk tükendiğini belirten Aydın Yalçınkaya, şöyle devam etti:
“Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Dostlarımı kaybettim. Devlet memurluğuna devam etseydim param olmayacaktı, ama huzur olacaktı. O zaman çok mutluydum. Şimdi bütün dostlarımı kaybettim. Devlet memurluğuna geri dönmek istiyorum. Ticaret hayatından bıktım. Sürekli inişler çıkışlar yaşıyorum. Çalışma bakanlığına dilekçe verdim. Burdan herkese sesleniyorum para her şey değildir. İnsanın etrafından ne dost ne de tutunacak dal kalıyor.

Şimdi hiç şans oyunu oynamıyorum. 4 dairem var, birinde ben, birinde annemler oturuyor. Diğer iki dairemin kirası ve işyerimden gelen kazancımla geçimimi sağlıyorum. Şu anda devlet memuru olsaydın bin YTL üzerinde maaş alırdım. Emekli olurdum sigortam olurdu.”
9 Ağustos 2006 Çarşamba
(Nurdan BAYRAK- Kerem KURUL)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî