Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
İngilizler de kuşkuyla bakıyor
 

İngiliz polisinin önceki gün, '9 uçağa yönelik terör saldırısını bertaraf ettik' açıklaması, yeterli delil bulunamaması yüzünden ortada kaldı. Tutuklanan zanlıların uçak bileti bile almamış olması kafaları karıştırdı

 Önceki gün, İngiltere'den ABD'ye giden 10 uçağın havada infilak ettirilmesi planını ortaya çıkardığını açıklayan İngiliz polisi bütün dünyada yeni bir terör dalgası estirmesine rağmen bu iddianın arkasını dolduramadı. Polis yaptığı baskınlarda gözaltına aldığı 24 kişinin saldırılarla olan bağlantısını bulmakta zorluk çekiyor. Bir polis yetkilisi "bazı ilginç şeyler bulduk" dedi ama bunlar üzerinde hala inceleme yapıldığını ekledi. Ancak İngiliz polisi, bu kişilerin saldırıyı gerçekleştirecekleri söylenen uçak şirketlerinden bilet bile almamış olmasını açıklayamıyor.

İSİMLERİ YAYINLANDI

Pakistan hükümetinden bir yetkili de, yolcu uçaklarına saldırı girişiminden önce Pakistan'da tutuklanan 7 zanlı arasında iki Pakistan kökenli İngiliz vatandaşının bulunduğunu belirterek bu kişilerden birinin geçen hafta Karaçi'de diğerinin de Lahor kentinde tutuklandıklarını kaydetti. Tutuklanan 24 kişinin Müslüman olması ve suçları sabit olmadan isimlerinin medyada yer alması büyük bir skandal olarak değerlendiriliyor.

İNGİLİZ HALKI ŞÜPHELİ

İngiltere'de yayınlanan The Guardian gazetesi konuyla ilgili olarak yayınladığı dünkü baskısında, "Daha önce 'kitle imha silahları dosyalarını', 'yanlış alarmlarla Heathrow Havaalanı'na gönderilen tankları' hatırlayan bir toplum, kendisine her söylenene inanmak konusunda biraz şüpheci" ifadelerine yer verdi.

'İSLAMOFAŞİST' TEPKİSİ

Öte yandan, ABD Başkanı George Bush'un, "ABD İslamcı faşistlerle savaş halinde olduğunu gösterdi" sözleri Amerikan Müslüman toplumunda büyük tepkiye yol açtı. Amerikan-İslami İlişkiler Konseyi (CAIR)'nin Başkanı Pervez Ahmed, Bush'a gönderdiği mektupta, "İslamcı faşistler, militan cihatçılık, İslami radikalizm' gibi düşüncesizce terimler, ulusumuzun görüntüsüne ve büyük zarar veriyor" dedi.

 • LONDRA

  İstanbul'da poşet uygulaması

  İngiltere havaalanarında alınan yüksek güvenlik önlemleri arttırılırken, İstanbul'da Atatürk Havalimanı'nda da Amerika ve İngiltere'ye gidecek yolcular için poşet uygulaması başlatıldı. British Havayolları başta olmak üzere Türkiye'den New York, Şikago ve Londra'ya gerçekleştirilen bütün seferlerde yolcular yanlarına almaları gereken eşyaları görevlilerin dağıttığı poşetlere koyuyor. Yolcular, havalimanında bilet bagaj işlemlerini yaptırdıkları sıra, görevlilere, yanlarına almaları zorunlu eşyaları tek tek beyan ederek, şeffaf poşetin içine koyuyor. Bebekli anneler de, sıvı maddelerin taşınmayacağı uyarısı üzerine çocuklarını havalimanında doyuruyor. Belirtiler noktalara uçan yolcuların bagajları da x-ray cihazlarında ayrıntılı aramadan geçiriliyor.

 • 12 Ağustos 2006 Cumartesi
  (Yenişafak)
   
  Linkler
  Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
  Sesli ve Görüntülü Yayınlar
  Hakikat Kitabevi
  Dinimizislam.com
  Turktakvim.com
  Namaz Vakitleri
  Feraiz Programı
  Feraiz Programı 2
  Tarih Çevirme Programı
  Huzura Doğru
  İhlas.Net
  Türkiye Gazetesi
  Tarihi ve Dini Kasetler
  Ramazan Ayvallı
   
  Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
  Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
  Abdülkâdir Geylânî
  İmam-ı Gazâlî
  İmâm-ı Rabbânî
  Hacı Bektâş-ı Velî
  Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
  Akşemseddîn
  Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
  Edebâlî (Üdebâlî)
  Azîz Mahmûd Hüdâyî
  Abdülhakîm Arvâsî
  Hüseyin Hilmi Işık
  Mustafa Sabri
  M. Zâhid Kevserî