Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
ABD basını: Papa, Türkiye'ye, bölünmüş Hıristiyanlar'ı birleştirmek için gidiyor
 
Papa,bölünmüş Hıristiyanlar'ı birleştirmek için geliyor
International Herald Tribune gazetesinde yayınlanan bir makalede, Kasım ayında Türkiye'yi ziyaret edecek olan Papa 16'ncı Benedikt'in amacının Müslümanlar ile bir diyalog değil Ortodokslarla tekrar birleşme çabası olduğu öne sürüldü.
Deutche Welle TV'nin din işleri muhabiri John Berwick'in International Herald Tribune gazetesinde yayınlanan makalesinde, Kasım ayında Türkiye'yi ziyaret edecek olan Papa 16'ncı Benedikt'in, daha önce Türkiye'nin Avrupa Birliği'nde yeri olmadığını ve Müslüman ülkelerin oluşturacağı bir birliğe katılması gerektiğini söylediği hatırlatıldı.
Papa'nın Türkiye'yi, "Ankara'nın kendini takdim etmek istediği gibi Doğu ile Batı arasında bir köprü olarak gördüğü için'' ziyaret etmeyeceğini ifade edilen makalede, hatta Benedikt'in bu ziyaretle amacının Müslümanlarla diyalog bile değil daha çok politik bir konu olduğu savunuldu.
Makalede, Papa'nın asıl amacının "Ortodoks Kilisesi'nin başında bulunan Fener Rum Patriği Bartholomeos olduğu'' ifade edildi.
Bartholomeos'un Ortodokslar'ın en üst düzeydeki sözcüsü olduğu belirtilen makalede, nasıl Papa'nın görevi Batı kilisesini (Katolikler) birleştirmekse, Patriğin görevinin de Doğu kilisesini (Ortodokslar) birleştirmek olduğu savunuldu.
Papa'nın; hırslı ve istemli bir gündemi olduğu kaydedilen makalede, Benedikt'in Avrupa'yı tekrar Hıristiyanlığa çağırmak istediği belirtildi. Makalede, "Bu, gerçek dışı görünebilir ama ilk adım bölünmüş Hıristiyanları birleştirmek olacaktır'' denildi.
Papa'nın, Katolikler ve Protestanlar arasında teolojik bakımdan çok ciddi farklar olduğuna inandığı belirtilen makalede, bu yüzden bu cephede yapılacak çok şey bulunmadığı ifade edildi. Makalede, ancak Ortodoksluk ile Katoliklik arasındaki durumun daha farklı olduğu ve Benedikt'e göre bu iki mezhep arasında bir birleşmenin mümkün ve arzu edilir olduğu kaydedildi.
Papa'nın, bir Ortodoks olan Bizans Kralı İkinci Manuel Paleologus'un Hazreti Muhammed ile ilgili sözlerinden alıntı yapması da bu amaca bağlanan makalede, bu atfın 240 milyon Ortodoks tarafından bir dayanışma jesti olarak algılanacağı savunuldu.
Makalede son olarak, kasım ayında Türkiye'ye gelecek Papa'nın, Patrik Bartholomeos tarafından sıcak bir biçimde karşılanacağından hiçbir şüphenin bulunmadığı kaydedildi.
30 Eylül 2006 Cumartesi
(Netgazete)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî