Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
HANGİSİ DOĞRU
 
<>
Ecevit hakkındaki dünkü-bugünkü sözler
Dün, Ecevit hakkında söylenmedik söz bırakmayan kişiler, bugün adeta “methiye yarışı”na girdi... Siyasetten medyaya, işte dün-bugün söylenenlerden birkaçı

 

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in ölümünün ardından kartel medyasında yer verilen haberler ve bazı çevrelerin açıklamaları, atalarımızın “Kel ölür sırma saçlı olur, kör ölür badem gözlü olur” sözünü hatırlattı. Siyaset yaptığı yıllarda Ecevit’i hainliğe varan ifadelerle eleştiren çevreler, bugün ise öve öve bitiremedikleri eski başbakanın ardından adeta timsah gözyaşları döküyorlar.

SEZER-2001

"Yolsuzluklarla mücadelede pasif davranıyorsunuz. Denetimi engelliyorsunuz... Hem yolsuzlukların üzerine giden savcıları baskı altında tutuyorsunuz hem de Devlet Denetleme Kurulu'nun görevini yapmasını engellemeye çalışıyorsunuz. Hukuka saygılı davranmıyorsunuz!.. Yasama gücünün yetkilerini, yürütmenin elinde toplamaya çalışıyorsunuz. İçtüzük değişikliği de bunun bir göstergesidir."

SEZER-2006

"Siyasi tarihimizin simge kişiliklerinden Bülent Ecevit, yaşamı boyunca üstlendiği görevlerde etik değerleri ön planda tutarak benimsediği istikrarlı çizgisi, demokratik duruşu, nezaketi ve aydın kimliği ile örnek olmuştur."

DEMİREL-DÜN:

"Bu, demokrasiyi soysuzlaştırmak pahasına iktidar olmaktır. CHP lideri tehditle iktidarı ele geçirmeye çalışıyor. Partiler için de utanç verici yollara başvurarak güvenoyu için milletvekili aramak şuursuz gayretlerdir."

DEMİREL-BUGÜN

"Ülkemizin değerli devlet ve siyaset adamlarından Bülent Ecevit'in vefatını teessürle öğrendim. Uzun süren devlet ve siyaset hayatında yapmış bulunduğu hizmetler hatırlanacaktır."

İSMAİL CEM

DÜN: "DSP'ye kimliğini kaybettirdi!.."

BUGÜN: "Dürüst, ilkeli bir devlet adamını kaybettik."

FİKRİ SAĞLAR

DÜN: Ecevit'in bazı siyasi akımları dışlamasına tepki göstererek, "Ecevit açıkça bölücülük yapıyor." (SHP Genel Sekreteri olarak yaptığı açıklama)

BUGÜN: "Türkiye, gerçek liderini kaybetti."

KENAN EVREN

DÜN: "Ecevit jurnalcidir!.."

BUGÜN: "Cesur ve ilkeli devlet adamı, içeri aldığımız için üzgünüm."

DENİZ BAYKAL ÖLÜNCE NE DEDİ,

8 SENE ÖNCE NE DEDİ?

DÜN: CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: "Ortada ihanet var, evet var.. İhaneti yapan, Atatürkçü olduğunu söyleyip, Atatürk’e ihanet eden Ecevit’tir... Ben dürüstüm demek yetmez!.. Hem namusluyum diyeceksin hem de namussuza göz yumacaksın!.. Bu, İsmet Paşa'nın namus anlayışına sığmaz!.. Bir ayağı tarikatta, bir ayağı çetede ve yolsuzlukta olanların Atatürk'ün adını anmaya hakları yoktur. Atatürk, onları çarpacak!.. DSP'nin imanı, inancı değişmiştir. Artık, o kökeni Atatürk'e, Kuvay-ı Milliye'ye dayanan bir parti değildir. Sağ çizginin uzantısı olarak siyasetteki yerini almıştır. DSP yolsuzlukların işbirlikçisi ve organizatörü olmuştur."

BUGÜN: CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: 6 Kasım 2006: “Siyasal yaşamını, ülkesinin bağımsızlığı, dürüstlük, ilke ve onur üzerine kurmuş bir siyasi lider olan Sayın Bülent Ecevit’in herkesin ve ülkemizin yaşamında çok özel bir yeri vardır... O, hepimizin öğretmeniydi. Siyaseti kapalı kapılar ardında yapmayı reddeden bir insandı.!"

BU DA KARTEL YAZARLARININ

TİMSAH GÖZYAŞLARI!..

DÜN: Bekir Coşkun (Hürriyet) 2 Ekim 2002: “Kimsenin (Ecevit) hırsı, minik minik çocukların geleceğinden daha önde değil... Yazıktır. Bir ülke, bir kişiye feda edilemez... Yeter artık...”

BUGÜN: Bekir Coşkun (Hürriyet) 7 Kasım 2006: “Dört bir yanından soyulan, çalınan, yağmalanan bir memleketi yönetenler arasında istisnadır Ecevit. 57 senedir böyle “dürüst-namuslu” devlet adamı olmuşsa ve onu kaybetmişse... (...) Bence Ecevit’in bıraktığı en değerli yapıta iyi bakmalı: Dürüst devlet adamlığına...”

DÜN: Emin Çölaşan (Hürriyet) 28 Haziran 2002: “Koltuğa zamkla yapışmış, kendisini her gün bitirip tüketen, saygınlığını da giderek yitiren bir Başbakan! Ortada iş göremez durumda bir Başbakan var. Ecevit ciddi bir sorun olmaya başladı...”

BUGÜN: Emin Çölaşan (Hürriyet) 7 Kasım 2006: “Türkiye, siyaset çınarlarından birini daha yitirdi. 1970’li yıllarda dağlara taşlara yazılan ‘Karaoğlan’ sözcüğü hepimizin belleğinde. Kürsüye çıktığında ortalığı inim inim inleten, milyonlarca insanı peşinden koşturan Ecevit efsanesi de belleklerde.

Türk siyasetinin, devlet ve hükümet yaşamının belki de son efsanesi olarak bu dünyadan göçtü.

Büyük olayların içindeydi, çok önemli gelişmelere imza atmıştı. (...)”

DÜN: Cüneyt Arcayürek (Cumhuriyet)

“(...) Şu ya da bu neden öne sürerek iktidarda kalmakta ısrar eden Ecevit (Ecevitler) ne yazık ki, ülke ekonomisinin de, siyasal yaşamla ilgili geride kalan az buçuk umudun kendisiyle (kendileriyle) birlikte çökmesine neden oluyor (oluyorlar).

BUGÜN: Cüneyt Arcayürek (Cumhuriyet) 7 Kasım 2006

Onurlu bir yaşamın adı: Ecevit

(...) Özel ve siyasal yaşamında dürüstlüğüyle, kendine özgün inançlarıyla, ilkeleriyle yaşayan, bu ilkeler uğruna bir yaşam boyu savaşım vererek kazanan, yitiren bir siyasetçi örneği gösterilmek istenirse; bu insan, hiç kuşkusuz Bülent Ecevit olacaktır.

DÜN: Ali Sirmen (Cumhuriyet) 20 Temmuz 2005

(...) Ecevit ne zaman saçmalasa geçmişi anımsıyorum. Çok canım sıkılıyor ve fena halde utanıyorum. Çünkü bu adamdan ‘Umudumuz Ecevit Karaoğlan’ efsanesini yaratan budalalar kervanının bir üyesiyim...”

BUGÜN: Ali Sirmen (Cumhuriyet) 7 Kasım 2006

“Kolej mezunu, İngilizce bilen, tam bir aydın olan Ecevit, aydın olma ve halk ile bütünleşmenin bağdaşmazlığı savını çürütmüş bir kişi olarak, geleceğin aydınlarına ve politikacılarına yol gösterecek bir örnek oluşturmuştur ve bu niteliği ile gelecek kuşaklara ışık tutmayı sürdürecektir...”

DÜN: Zülfü Livaneli (Vatan)

(...) Benim kanıma göre Ecevit çifti hiçbir zaman solcu ve Atarükçü olmamıştı. Solun yükseldiği yıllarda bu kavramları siyaset için kullanmış bir kişidir.

BUGÜN: Zülfü Livaneli (Vatan) 7 Kasım 2006

“Bu ülkede hem benim yaş kuşağıma mensup hem de vicdan sahibi olan insanlar arasında, bir dönem Ecevit’e umut bağlamamışların sayısı pek azdır herhalde.

Genç yüreklerimizde fırtınalar yaratan, değişimin, emeğin, aydınlığın lideriydi Karaoğlan.

“Bu düzen değişmeli!” diye haykırdığı anda milyonlarca kişiyi ayağa kaldıran bir toplum önderiydi. (...) Güle güle Karaoğlan.”

DÜN: Güngör Mengi (Vatan)

“Ecevit, uzun siyasi yaşamını IMF’ye tam teslimiyetle noktalamış kişidir.”

BUGÜN: Güngör Mengi (Vatan) 7 Kasım 2006

Adını dağlara, taşlara yazdığımız Karaoğlan, 172 gün süren bir “kararsızlık” ardından hayata veda etti. (...) “İmkânsız” koalisyonu seçime kadar taşımış, istikrar adına mucize yaratmış (...)”

O KADAR DÜRÜSTTÜ Kİ!

Güneş Motel’in kapalı kapıları ardında “mebus pazarlığı” yaptı ve “bakanlık koltuğu” karşılığında AP’den 11 milletvekili koparttı!

 

O KADAR DEMOKRATTI Kİ!

“Refah Partisi’nin kökünü kurutmak için, bu partiyi kapatmak yetmez” demiş, RP kapatılınca da, “kurtulduk” diye sevinmişti.

 

 

O KADAR NAZİKTİ Kİ!

“Burası devlete meydan okunacak yer değildir. Bu hanıma haddini bildirin!” demiş ve Merve Kavakçı’ya öfke saçan ifadelerle hücum etmişti!

8 Kasım 2006 Çarşamba
(Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî