Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
50 bin Alevi "Yehova Şahiti” oldu
 
Avusturya'da yaşayan Papaz Herget, kamuoyuna yaptığı açıklamada,

90'lı yıllardan bu yana Avrupa'da 50 bin Alevi vatandaşın Yehova

Şahitleri'ne geçtiğini belirtti. Avusturya Alevi Dernekleri

Federasyonu Başkanı Mehmet Al i Çankaya ise bu durumu normal

karşıladı.

AB kapışma bağlanan Türkiye, son yıllarda artan misyonerlik faaliyetlerin den biriyle daha karşı karşıya. Viyana'da yayımlanan Yeni Hareket gazetesinin haberine göre, Avrupa'da yaşayan 50 bin Alevi Türk vatandaşı Yehova Şahitleri'ne katıldı. Açıklamayı yapan Hıristiyan misyoner Papaz Herget'in derdi ise başka. Lazarist Papaz Herget, binlerce Alevi'nin Yehova Şahitleri'ne kaptırılmasının ıristiyanlar için 'içler açışı' bir durum olarak değerlendirdi.

Misyonerlik faaliyetlerinin geldiği noktayı çarpıcı bir şekilde ortaya koyan bu habere göre 'Yehova Şahitleri' mensupları, Avrupa'da yaşayan Alevileri kendi saflarına çekmek için büyük gayret gösteriyor, bu amaçla yoğun bir şekilde inançlarım empoze ediyor ve maddi destek sağlıyorlar. Avusturya'da yaşayan bir vatandaşla yapılan görüşmede, Yehova Şahitleri'nin Alevi gençleri kıskaç altına aldıkları, her Pazar sabahı evlerine giderek "Aleviliğin içinin Hıristiyanlık olduğunu, dişinin ise Islami gözüktüğünü" söyledikleri öğrenildi.

 

ALEVÎ DERNEĞİ BAŞKANI ÇANKAYA: "NEDEN EKONOMÎ"

Avusturya Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Çankaya ise durumu normal karşılıyor. Çankaya bu durumu ekonomik nedenlere dayandırarak "Zama içerisinde ekonomik, sosyal ve kültürel durumlardan dolayı kişiler yaşadıkları ülkelerin inançlarına göre hayat görüşlerin! değiştirebilirler. Nasıl ki, bir kimlik değiştirme ne kadar normal ise, ekonomik nedenlerden dolayı insanların inanç değiştirmeleri de bu açıdan doğal görülebilir. Ben bu 50 bin insanın ekonomik sebeplerden dolayı Yehova Şahitleri'n geçmiş olabileceğine inanıyorum. Çünkü insanlar kendi işlerin! yürütmek için inanç değişti rebiliyorlar" şeklinde konuştu.

 

YEHOVA ŞAHÎTLERÎ KÎMDÎR?

Yehova Şahitleri, Hıristiyanlıktaki üçleme inancım reddediyor. Hıristiyanlarca kabul edilmeyen kuruluş, 1931'de ortaya çıkmış bir tarikat. Cehenneme ve cezaya inanmayan bu örgütün üye sayışı 2001 yılı istatistiklerine göre 6 milyon civarında. Yehova Şahitleri özellikle Avrupa ve Türk Cumhuriyetleri'nde yaşayan Türkler üzerinde yoğun bir misyonerlik çahşması yapıyorlar.

 

TÜRKİYE'NİN DÖRT BÎR YANİNA YAYILDILAR

Avrupa'da olduğu gibi ülkemizde de misyoner faaliyetler ve

örgütler çoğalmaya devam ediyor. Bu örgütler milyonlarca kitap, dergi, cd ve broşürü ücretsiz olarak dağıtmak suretiyle kendi inançlarım empoze ediyorlar. Ücretsiz dağıtılan bu yayınlar büyük bir maddi güç gerektiriyor. Misyonerlik yapan kuruluşları gelir kaynakları ve verdikleri vergi miktarları da bilinmiyor. Aydınık'a ulaşan bilgilere göre,

Doğu Anadolu bölgemizde yaklaşık 50 bin vatandaşımız iş ve para vaadiyle Hıristiyanlaştırıldı.

Dinlerarası Diyalog adı altında yapılan toplantılar. Fener Rum Patriği Bartholomeos'un cesaret aldığı yerlere güvenerek. kendini ekümenik ilan etmesi,içeriden ve dışarıdan dayatmalarla Heybeliada Ruhban Okulu'nu açma çabaları ve son olarak bizzat Başbakan Erdoğan'ın Antalya Belek'te inşa edilen içinde sinagog, kilise ve cami barındıran 'Dinler Bahçesi'nin açılışım yapması, ülkemizde cirit atan misyoner örgütlerine de gerekli cesareti vermeye yetiyor.

19 Aralık 2004 Pazar
(Aydınlık Dergisi, Sayı: 909)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî