Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
ingiliz basını: Talabani'yi tanımak imkânsız! Ruh hali sık sık değişir, kurnaz bir kişiliği var
 
İngiltere'de yayımlanan The Guardian gazetesi, Irak'ın Kürt kökenli Devlet Başkanı Celal Talabani'nin kimliğini sorgularken, "onu tanımanın imkânsız olduğunu" yazdı.
Talabani ile Bağdat'taki ikametgahında röportaj yapan gazetenin yazarı Jon Lee Anderson, "Onu tanımak imkânsız. Hem ABD'nin dostu, hem İran'ın... Kendisini Maocu diye tanımlıyor, büyük bir servetin sahibi. Kim bu Talabani?" sorusunu yöneltti.
Celal Talabani'nin (73) güzel yemekler ve pahalı purolara düşkün bir siyasetçi olduğunu kaydeden Anderson, "Celal Amca" anlamına gelen "Mam Celal" diye tanınan Irak devlet Başkanının ruh hali sık sık değişen, "değişken bir kişiliği" olduğunu belirtti.
The Guardian yazarı, Talabani'nin rakiplerini ve hatta bazen müttefiklerini; kurnazlığı sayesinde yok ederek Irak siyasetinde var olmayı başardığını, yıllar içinde dostluk kurduğu isimler arasında Saddam Hüseyin'den Ayetullah Humeyni'ye, baba-oğul Bush'lara kadar pek çok ismin bulunduğunu yazdı.
Talabani'nin ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ı yanaklarından öpen çok az sayıdaki isimlerden biri olduğunu kaydeden yazar, Talabani'nin ABD Başkanı George Bush'tan "iyi bir dost" olarak söz ettiğini, Mao Zedung'u ise "siyasi rol modeli" olarak gördüğünü belirtti.
Anderson, Irak Ulusal Güvenlik Danışmanı Şii politikacı Muvaffak El Rubayi'nin Talabani hakkında, "Onu alt etmek çok zor. Siz eğer İslami bir kişilikseniz size Kur'an'dan ayetler okur, Marksistseniz Marksist-Leninist teoriden söz eder, pek çok dili, çok az sayıdaki kelimeyle zorlanmadan konuşur" dediğini yazdı.
Talabani'nin bu gücünün bir kaynağının zenginliği olduğunu, Mesud Barzani ile birlikte 1991 ile 2003 yılları arasında kuzey Irak'tan yapılan kaçak petrol satışından milyonlarca dolar tutarında parayı "vergi" adı altında elde ettiklerini belirten yazar, Talabani'nin Aralık 2005'te yapılan seçimlerden sonra kabinedeki önemli koltukların Şiilere değil, Kürtlere verilmesini sağladığını ifade etti.
9 Şubat 2007 Cuma
()
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî