Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Her şeyimiz değişiyor
 
Hayatımız değişiyor. Tabiilikten, doğallıktan hızla uzaklaşıyoruz. O kadar ki, spermin yumurtayla buluşması yorgan altında sıcak bir döşekte değil ‘soğuk bir cam tüpte’ gerçekleşiyor artık. ‘Ultrason darbeleri ile sarsılmadan’ dünyaya gelen bebeklerin sayısı da giderek azalmakta. Normal doğumla hayata merhaba diyen çocuklar parmakla gösteriliyor. Dünya, ‘sezaryen çocukları’ dünyası oldu. ‘Anasının ak sütünü emmiş’ neslin yerini ‘hazır ithal mama’ ile büyüyen çocuklar alıyor. Doğduğu günden ‘aşılanmaya’ başlayan, her ateşi çıktığında ağzına ‘geniş spektrumlu antibiyotikler’ dayanan ‘steril’ ortamlarda büyüyen ‘sağlıklı’ çocuklar yetiştiriyoruz.

Aileler küçüldükçe küçülüyor. Sobada dünyanın en lezzetli kestanelerini pişiren dedelerimiz huzur evlerinde ‘huzur içindeler.’ Saçlarımızı okşayarak sırtımızı kaşıyarak bizi uyutan ninelerimizin yerini de boyalı saçlı Moldavyalı kadınlar aldı çoktandır. Sıcacık çoraplar, kazaklar, atkılar ören teyzelerimiz de halalarımız da ceplerimizi harçlıkla dolduran amcalarımız, dayılarımız da uzak bir diyardalar. Evlerimiz sessiz sakin ‘kardeş kavgası’ yok. Evdeki her şey de bizim, ‘kardeş payı’ yok. Oyunlarımız, oyuncaklarımız, yediklerimiz, içtiklerimiz, giydiklerimiz, yataklarımız, yorganlarımız, eşyalarımız. Her şeyimiz değişiyor. Hayatımız değişiyor.

Bu değişimden hastalıklarımız da nasibini alıyor elbette. 
12 Mart 2007 Pazartesi
(Ahmet Rasim Küçükusta, Star)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî