Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Görücü usulü ile evlendiler, 50 yılı devirdiler
 

Büyük Amasya Oteli'nde 50 yılı aşkındır mutlu ve huzurlu bir evlilik süren çiftler ile bir araya gelerek öğle yemeği yiyen Vali Celaleddin Lekesiz ve eşi Zehra Lekesiz, yaşlı çiftlerin hatıralarını dinleyerek, çiftlerden mutlu ve uzun süreli evliliklerin sırlarını öğrendiler.

50 yıldır evli olan Mahmut Neziha Öksüz, 53 yıllık evli Mehmet Sati Yılmaz, 61 yıllık evli Kemal Nermin Petriç, 51 yıllık evli Selehattin Nurşen Uyarer, 57 yıllık evli Muammer Solmaz Kiper ve 54 yıllık evli Kemal Süheyla Ahıska çiftleri ile uzun süre evliliklerini konuşan Lekesiz çifti, yaşlı çiftlere çok daha uzun bir ömür ile birliktelik dilediler.

Uzun ve mutlu bir evliliğin sırrının görücü usulü ile evlilikte yattığını ifade eden çiftlerden, 61 yıllık evli Kemal Petriç, "Her zaman için görücü usulü evlilik çok isabetlidir, çünkü anne- babanın. aile büyüklerin tecrübesi vardır. Herkes kendi kendine evlenirse çabuk ayrılık oluyor" diye konuşurken, genç çiftlere büyüklerin sözlerinden çıkmamaları konusunda uyarılarda bulunan Nermin Petriç, "Çocukları olunca büyüklerinden nasihat alsınlar. Biz bunlara dikkat ettik. Görücü usulü ile evlendik ve çok mutluyuz" dedi.

Eşinin annesinin beğendiğini söyleyen 57 yıllık evli Muammer Solmaz ise görücü usulü ile evlendiklerini söylerken, 57 sene birbirlerine kötü söz söylemeden yaşadıklarını ifade eden Solmaz Kiper, "Görücü usulü evlendik, çok güzel oldu çok mutlu yaşadık" diye konuştu.
3 Nisan 2007 Salı
(İHA)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî