Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
TEK DİN, TEK DİL, TEK PARA
 
Bugün... İlginizi, ağır gündemden, bence son derece önemli olan bir başka cepheye yönlendirmenizi isteyeceğim ki şimdi paylaşacaklarımız Türkiye’yi de kapsama alanına alan ‘büyük tehlikeli planın’ önemli bir parçası aslında. Planın sahipleri malum küresel güçlerin ilgili birimleri, büyük planları da; önümüzdeki 15 yıllık süreçte dünyada ‘TEK DİL, TEK DİN, TEK PARA’ya geçişi sağlamak. Şimdi, malum merkezlerin bu büyük şeytani planının ‘TEK DİN’e geçiş maddesinin altını doldurma adına son dönemde yapılan toplum mühendisliği çalışmalarına bakalım;

Dünya listelerinden sonra Türkiye kitap listelerinde de ilk sıraya yerleşen ‘Sır’ (Secret) isimli bir kitap var. - Kitabın filmi de çekilmiş, satış rekorları kırıyor. Aynı seriden bir başka film ve de kitap da şu günlerde listelerin ilk sırasına otumuş durumda; Do we (k)now -biz biliyor muyuz? Bu da kuantum fiziğiyle çekim yasası üzerinden benzer new age akımların propagandasını yapıyor. Detaya girmeden, hemen başta belirtmeliyim; ben, tüm bu planlı öğretilerin amacının öncelikle İSLAM olmak üzere diğer dinleri çökertip, insanı, ALLAH’tan yüce RAB’dan, dinlerden uzaklaştırıp, adeta TANRI İNSAN yaratarak biraz önce tanımladığım ‘TEK DİN’ projesini hayata geçirme metodlarından biri olduğuna inanıyorum. Evet, şimdi detaya girelim efendim;

Kitap ve filmlerde kabalaist bir dil kullanılıyor fakat bu dil gayet profesyonelce (belli ki sosyal psikologlar ve de malum toplum mühendisleri işbaşında) adeta ‘mistik’ bir anlatımla ambalajlanıp servis ediliyor. Kitap ve filmlerin seyirci kitlesi ise; klasik tanımla toplumun öncelikle A ve de belirli oranda da B grubu... Yani; eğitimli, belirli yaşam lükslerine sahip olan, iş hayatlarında makam ve kariyer hedeflerini az-çok tutturmuş, sahip oldukları pozisyonlarla içinde yaşadıkları toplumu bir biçimde yönlendirme gücü elde edebilmiş bu arada bireysel başarıları sayesinde kendini toplumun genelinin çok üzerinde görüp, adeta istiridye kabuğunun içindeki inci olma psikozunda steril hayatlar sürdürüp, manevi dünyalarındaki yolculuklarında ise mutluluk limanları arasında nereye demir atacağına bir türlü karar verememiş olan bu grup, hak dinlere ise mantıksal çerçevede yaklaşıp, bu toplum üzeri (!) yaşam biçimlerine uyacak bir VIP mistik akım ya da felsefeye de sıcak bakmaktadırlar.

Secret (sır) ve kuantomun çekim yasası temalı kitap ve filmler işte tanımını yaptığım bu grubu direkt etki alanına alıyor, kitabı okuduğunuzda ya da filmi seyrettiğinizde, hayatın, dünyanın, başarının, para kazanmanın, mutlu olmanın, huzurlu olmanın vs. neredeyse her şeyin ‘sır’rına erdiğinize inanıyorsunuz ve ‘meğerse bütün sır-güç bendeymiş, ben meğer yarı tanrı-insanmışım’ keşfini ! yapıyorsunuz. SECRET size diyor ki; ‘Bu dünyada neye sahip olmak istiyorsan isteyeceğin sadece kendi alt benliğin, sen düşünce gücünü kullan bu sayede her şeyi var edip-yok edebilirsin. Kader ya da alın yazısı diye bir şey yok, ölüm-doğum vb tayin etmek senin elinde, sen sadece ‘BEN’e inan...’ İşte tam bu noktadan sonra da bilinç altınıza ekilen yeniden formatlanma tohumu yeşermeye başlıyor; ‘hak dinlerin öğretleri, Allah (C.C) yüce yaratıcı, onun kurallarını negatif algıyla hızla sorgulayıp, aslında kendinizin bir yüce yaratıcı olabileceği algısına yükleme yapmaya başlıyorsunuz. Mesajın hedef kitlesi -kendini kalabalıklar içinde yalnız kabul eden ve de dini inaçlarına dair yol tanımını net olarak yapamamış- bireyler olması nedeniyle de derhal -alıcı- hale geçiyor, ‘Secret’ ve benzeri akımların labirentine birden giriş yapıveriyorlar. Bir sonraki adım da tahminiz üzere; SECRET ya da kuantum ya da benzeri bir new age akımın adeta yeni dünyanın yeni dinine dönüşmesi, başta İSLAM, diğer dinlerin adım adım çökertilmesi ve hedef ülkelerdeki hedef kitlenin öncülüğünde TEK DİNE geçiş.

Etrafımda her kim bana bu film ya da kitabı över ise O’na İslam’ın tasavvuf yolundan, Muhittin ARABİ’den, Mevlana’dan, Yunus Emre’den kısacası aşk ehlinden olan kimselerin ‘ballar balını bulduran’ öğretilerinden bahsediyorum. Arayana ‘RAB’ her yerde... Kainatta nereye bakarsan bak O’nu görürsün, işte asıl SECRET bu... Ya sizce ey gönül gözü açık okur, sizce?

Malum güçlerin TEK DİN, TEK DİL, TEK PARA projesine geçit vermeyelim, haydi karşı-düşünce üretelim.
29 Temmuz 2007 Pazar
(Güler Kömürcü, Akşam)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî