Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Ne günlere kaldık! İnsanlarımız, kedi-köpekler için de fatiha okuyup dua ediyor
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Tuzla'daki hayvan gömü yerinde, 250 kedi ve köpek mezarı bulunuyor. Sık sık mezarlığı ziyaret eden hayvanseverler, kedi ve köpeklerinin ardından Kuran'ı Kerim okuyor, dualar ediyor.
Türkiye'nin ilk ve tek hayvan mezarlığı olan Tuzla'daki hayvan gömü yeri, hayvanseverlerden büyük ilgi görüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yaklaşık 2 yıl önce açılan 15 bin metrekarelik alanda, toplam 250 evcil hayvanın mezarı bulunuyor. Temizliği ile dikkat çeken mezarlığa gömülen hayvanların
mezar taşlarında, yaşarken çekilmiş fotoğrafları yer alıyor. Mezar taşlarına yazılmış şiirler dikkat çekerken, bazı mezarların üzerine ölen hayvanlara ait eşyalar konulduğu gözlendi.
Hayvanseverlerin, kedi ve köpeklerine duydukları sevgileri ve özlemi mezar taşlarına yazdıkları birbirinden ilginç, duygusal yazılarla, şiirlerle anıtlaştırdığı gömü yerinde, ünlü modacı Yıldırım Mayruk'un köpeği ve düzenlenen bir yarışmada Türkiye güzeli seçilen "Gipsy" isimli köpeğin de mezarı bulunuyor.
Gömü işlemi için 15 milyon lira ödendiğini belirten Barındırma ve Rehabilitasyon Merkezi Başkanı ve Gömü Yeri Sorumlusu Murat Çırak, "Vatandaşlarımız, ölen hayvanlarını getiriyorlar ve buraya defnediyorlar. Köpeklerinin mezarlarına çok önem veriyorlar. İstanbul'un çeşitli yerlerinden insanlar köpeklerini buraya defnediyorlar. Bazı hayvanseverler zaman zaman gelip Kuran'ı Kerim okuyorlar" dedi.
Mezarlık, temizliği ve bakımıyla dikkat çekerken, yoldan geçen bazı hayvanseverlerin, kedi ve köpekler için dua okudukları gözlendi.
6 Ocak 2005 Perşembe
(İHA, İstanbul)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî