Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Eski Yahûdî Kardinal
 
Ba'zı şeyleri yazıyoruz, yazdığımız mes'ele ekseriyetin bilgisi dışında ise, sanki sallıyormuşuz gibi anlaşılıyor. Meselâ, 17 Ağustos günü şöyle yazmıştım:
“Uzun zamândır Siyonizmin kontrolü altına giren Vatikan, dünyânın hemen hemen en zengin kara para stoklarıyla birlikte hedefine doğru ilerliyor. Her ülkede bulunan kiliseleri ve Hıristiyan kitleleri de emellerine âlet ediyor.”
Hâlbuki, görünüşte “Vatikan” ap ayrı bir inancın merkezidir, Siyonizmle de ilgisi olmaması gerekir. Herkes öyle zanneder. Dessâs Yahûdî tanınmadığı müddetçe, böyle sanma yanılgısı devâm edip gider. Ölen Papanın “Polonya Yahûdîsi”, halefinin de “Alman Yahudisi” olduğu görmezden gelinir.
Şimdi gelin, TC Yahûdîsi vatandaşlarımızın gazetesinden bir haber okuyalım:
“Eski Yahûdî Kardinal yaşamını yitirdi. Katolikliğe geçen bir Yahûdî olan Kardinal Jean-Marie Lustiger, Paris’te 80 yaşında vefât etti. Yahûdîlikten Katolikliğe geçerek kilise hiyerarşisinde yükselen, Fransa’daki Roma Katolik Kilisesi’nin en etkili kişisi olmayı başaran Lustiger, 5 Ağustos Pazar günü yaşamını yitirdi.”(Şalom, 08.08.07)
Annesi Polonya Yahûdîsi olan Lustiger, bir başka Polonya Yahûdîsi olan Papa II. Jean Paul’ün de çok yakın “dostu” imiş.
Pek tabiî ki, çok çok iyiniyet şerbeti içmiş dostlarımız, “Ne var bunda? Bir Yahûdî, Hıristiyan veyâ başka bir dîn mensûbu olamaz mı?” diyeceklerdir. Bu gáyet ma'sûm suâle doğru cevâb vermekte cidden zorlanıyorum. Erbâbı elbette bilir ki, sorunun cevâbı nettir: “Hayır! Bir Yahûdî başka hiçbir inanca girmez! Girer görünse de, o yine Yahûdîdir!” Târih boyunca da Abdullah ibni Selâm (ra) gibi bir-iki istisnâ dışında dürüstü hiç olmamıştır.
Banan inanmıyorsanız, Şalom gazetesine haberi geçen Nelly Barokas’a kulak verin:
“Alışılagelmiş başpiskopos ve kardinallerden farklı olan Lustiger, Yahûdî mîrâsı ile, seçtiği inancı sentezlemeyi başarmıştı! 1987 yılında ‘Le Choix de Dieu’ adı altında yayımlanan sohbetlerinde, ‘Hıristiyanlık Yahûdîliğin meyvesidir. Ben hiçbir zamân Yahûdî kimliğimi inkâr etmedim’ demişti.”
Asıl adı “Aaron” olan Lustiger, önce adını değiştirip, Yahûdî kimliğini gizleyerek kiliseye giriyor. Böylece bir Fransız Hıristiyanı görüntüsüne girerek hem Nazilerden paçayı kurtarmış, hem de girdiği inancı bozmayı başarmış! Barokas böyle diyor: “80 yaşında kanserden ölen Kardinal Lustiger, 1940-44 Nazi işgáli sırasında Yahûdî bir çocuk olarak Katolik okullarında gizlenmiş, bu arada Katolik dînine geçmişti.” 2002’de yazdığı “La Promesse (Vaad)” adlı kitâbda Hıristiyan ve Yahûdîleri “gerçek diyalog” yapmaya çağırmış ve orada, “İsrail’in bir Yahûdî Devleti için değil, İbrânîler için Tevrât’ın bir referansı olduğunu” yazmış.
A yavrum, hiç “Yahûdî Hârûn”, “Hıristiyan Jean-Marie” olur mu? Tıpkı “Müslüman Hüseyin, Müslüman Abdullah” olmayacakları gibi…
Nelly Barokas yine Şalom’da yazıyor ki: Yahûdî Kardinalin cenâze töreninde, kuzeni Arno, ölüler için söylenen Ârâmîce Kadiş Duâsını okumuş. Hem Yahûdîlikte hem de Hıristiyanlıkta önem taşıyan 113. Mezmûr, İbrânîce ve Fransızca olarak Kardinalin diğer bir akrabâsı Jonas Moses tarafından okunmuş. Bir başka Yahûdî olan Fransız Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ise ABD’deki tatilini yarıda keserek cenâzeye katılmış! Fransa Yahûdî Cemâati, CRİF Başkanı Richard Prasquier tarafından temsîl edilmiş. Alman Yahûdîsi Papa Benedict de mesaj yollamış! Fransız Başbakanı ve ba'zı bakanlar da cenâzede imişler…
Koca dünyânın tepe noktalarını hemen her tarafta saran Siyonizmi siz çocuk oyuncağı mı sanıyorsunuz. İki bin senedir sabırla örülen bir ağın son sahnelerini bizler yaşıyoruz. Onun için, Kaplan’ın yazdıklarını hayâl ürünü, komplo teorisi sanmayın. Böyle bir gücü maddeten kırma imkânımız olmadığına göre; hiç olmazsa bilelim de, kendi inancımızı korumaya çalışalım. Her uzatılan hıyara tuz alıp seğirtmeyelim…
10 Eylül 2007 Pazartesi
(Mustafa Kaplan, Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî