Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Şimdi sıra kimde!
 
Yani sadece geleceği görme iddiasındaki medyumik tipler değil, modern zaman kahinleri. Geçmişin bilgi birikimi ile geleceğe ilişkin ihtimalleri, riskleri, fırsatları görme konusunda güçlü bir analiz kabiliyeti ve ön seziye sahip kişilere fütürist deniyor aslında.. Daha doğrusu bunlar geçmişle bugün arasında bir çizgi çizip geleceği okumaya çalışan, görünen köyün hikayesini bize anlatmaya çalışan kişilerdir.
Bazan bir istihbarat uzmanı ya da stratejist olarak görebilirsiniz onları.. Bazan bir aydın, bazan da bir politikacı..
Gelecek üzerine komplo teorileri üretenler de yok değil elbette.
Komplo dediğiniz şey de öyle sıradan, görmezden gelinecek, yabana atılacak bir şey değil elbette.. Bazan gerçek bildiğiniz şeylerle, komplo sandığınız şeyler yer değiştirebilir..
Ben de size yakın gelecek üzerine bir komplodan söz etmek istiyorum.
3 vakte kadar bu ülkede çok önemli şeyler olacak!
Bu iddia bir falcının kehanetine benzedi ama olsun. Hele bir Ramazan'ı geçirelim.
Bu arada terör yükselecek. Bölgede önemli gelişmelerin arefesinde bulunuyoruz..
Anayasa tartışmaları sürerken terörün yükselişi normal. Birileri süreci maniple etmek, terör bahanesi / korkutmacası ile özgürlükleri sınırlamak için elinden geleni arkasına koymayacak.
Asıl önemli olan bu değil..
3 vakte kadar bazı büyük media grublarında şok çöküşler olacak. Yine bazı sermaye grublarında benzer bir durum yaşanacak.
Birileri sıranın kendilerine geldiğini düşünerek / görerek irtica ve terör bayrağına sarılabilirler.. Darbe çığırtkanlığı da buradan geliyor.
Bomba yüklü araçların arkasında da bana kalırsa aynı güçleri aramak gerek..
Simavi ve Karacanların ani çöküşlerini / çekilişlerini hatırlayın. Sanki öyle olacak gibi.
Bunlar kimler derseniz, siz bilirsiniz. Bunlar derin devletin örtülü KİT’i gibi çalışan grublar.. Akredite cinsinden. Soğuk savaşın psikolojik harp takımından. “Adının açıklanmasını istemeyen üst düzey generaller”den bilgi sızdıran takımından.
Fon kaynaklı, kur garantili, uzun vadeli, düşük faizli kredilerle milletin verdiği paraları kendi kasalarına aktaran takımı..
Mamaları kesilince şimdi işler sıkıntıya girdi. Şişirilmiş kadroların verimsiz işletmelerinde kriz işaretleri başgöstermeye başladı. Fonladıkları ve beslendikleri derin güçlerin ya da bürokratların bankamatikleri sıkıntı doğurmaya başladı.. Al gülüm / ver gülüm günleri bitti..
Korku ve panik havası hakim..
Birilerinin yemliği haline gelen KİT’lerin tasfiyesinin sonuna gelinince sıra örtülü KİT'lere geldi..
Kayıtdışı siyasetin kayıtdışı ekonomik kaynaklarının legal vitrinleri konumundaki işletmelerde alarm zilleri çalmaya başladı.
Cindoruk niye bağırıyor öyle?!. “Sağın lideri” “Milli sol”u örgütlemeye soyundu.. Demirel yetmedi, İlhan Kesici'yi de yardıma çağırdılar; olmadı, şimdi Menderes'in avukatı da CHP'nin emrinde cepheye gidiyor. Hem de gönüllü nefer olarak.. En iyisi Demirel CHP'ye genel başkan, Cindoruk yardımcısı, Kesici genel sekreter olsun. Sarıgül de özel kalem müdürü ve Baykal CHP genel başkan baş danışmanı filan. Çölaşan basın danışmanı, Kenan Evren de askeri danışman.. Cavit Çağlar ekonomiden sorumlu genel başkan yardımcısı..
Banker Bako’yu ve şu Hazine bonosu işini hatırlamış olmalı..
Öyle ya, işler sarpa sarar ve gerçekler çorap söküğü gibi ortaya çıkmaya başlar, ucu derinlere varacak olursa ne olur?
Yoksulluk, terör, işsizlik ve irtica yaygaraları hep aynı damardan besleniyor.. Daha doğrusu üretiliyor..
Sahi TÜSİAD’ın içindeki bir kanat son derece tedirgin. Yalçındağ'ın ayağına kim bastı da bağırıyor öyle!.. Yanlış anlaşılacak şimdi.. Hani “yarası olan gocunur” derler ya..
Ha! Şunu da söyleyeyim, bu süreç iktidarın iradesi ile gelişmiyor. Hatta tümü ile iktidarın kontolünde de değil..
İster siyasi bir kehanet olarak görün, ister komplo teorisi deyin, yakın zamanda sermaye ve mediada tusinami etkisi yapan depremler yaşanacak..
Şimdi hissedilenler, öncü depremler..
Derinlerde korku ve panik hakim. Derin bir hesaplaşma yaşanıyor.. Eğer ellerindeki darbe tehdidi, laiklik adına irtica, Atatürkçülük adına rejim müdafası, terör oyuncağı alınırsa yapacakları hiçbir şey yok.. İyi bir istihbarat faaliyeti, mali izleme ile media, mafia, sermaye, siyaset ve bürokrasi arasındaki karanlık ve kanlı ilişki ortaya çıkarılacaktır..
Hem de pek yakında
4 Eylül 2007 Salı
(A.Dilipak, Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî