Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
'Suharto: Örnek diktatör'
 

İngiliz basınında bugün, "Suharto'nun siyasi mirası, Obama için Kennedy dopingi, Afganistan'a özel elçi arayışı, Felluce'de ittifakların 'hassas' zemini, IMF Başkanı'ndan mali önlem çağrısı ve müzikte ücretsiz indirme devri" başlıkları öne çıktı.

BBC'nin Türkçe internet sitesi http://www.bbc.co.uk/turkish'te yer alan basın özetlerine göre, gazeteler dün ölen Endonezya'nın eski lideri Suharto'nun siyasi mirasını tartışmaya geniş yer ayırıyor. Bütün gazeteler, ekonomideki istikrara karşın ağır insan hakları ihlallerinden dem vurdu, Times, "Ulusun babası ya da tam bir adi suçlu" diyor onun için;
"Soğuk Savaş döneminin askeri diktatörü, ülkesini Asya'nın en fazla yolsuzluğa batmış en baskıcı, ancak en istikrarlı ülkelerinden biri haline getirdi. Dün Cakarta'da ölümü 32 yıllık iktidarı hakkında, bölünmeler oluşturabilecek bir tartışmayı başlattı."

"1965'te ülkenin ilk başkanı Sukarno'ya darbe girişiminde bulunan 6 general öldürüldüğünde pek fazla tanınmıyordu. Ama denetimi ele alan Suharto'nun örtülü onayıyla başlayan katliamlarda komünizm sempatizanlığı ile suçlanan 500 bin kişi genellikle palalarla öldürüldü. İki yıl içinde, Sukarno'nun yerine geçmişti."

(Daha önce, sömürgeleri olan bu ülkeyi ingilizler terkederken kendi adamlarından birini bırakmak istiyorlardı. Bunun anlaşılmaması için de, tanışıklı döğüş şeklinde, Sukarno inlizlere bayrak açtı. İngilizlerin kurdukları gizli örgüt ile ingilizlerle savaştı. Onlarla hayli mücadeleden sonra, sözde ingilizleri ülkeden kovarak milli kahraman oldu. Hindistan'da Gandi, Pakistan'da Cinnah ile de aynı politikayı takip etmişlerdi.)

"Antikomünist tutumu onu Batı açısından mükemmel bir lider konumuna oturttu. Batı ona silah sattı, insan hakları ihlallerine göz yumdu. Buna, Doğu Timor'un 1976'da işgali da dâhil."

Independent ise Endonezyalı diktatörün adalet önüne çıkarılamamış olmasının altını çiziyor.

Gazete, savcıların eski generali 600 milyon doları zimmetine geçirmekle suçladığını ancak sağlık durumu nedeniyle yargılanmadığını anımsatıyor.

Guardian'da John Pilger imzalı yorumda ise Suharto 'Batının örnek diktatörü' olarak niteleniyor.

Pilger, Saddam Hüseyin'in aksine Suharto'nun konumunun neden asla sarsılmadığını şöyle açıklıyor, "Nixon'un deyimiyle Güneydoğu Asya'nın en büyük doğal kaynaklar hazinesini açacak en büyük ödül olacaktı. 1967'de bu "en büyük ödül" Cenevre'de Time Life himayesinde düzenlenen bir konferansta dağıtıldı.

Pilger, burada tütünden çeliğe bankacılıktan madenciliğe, pek çok sektörde yabancı şirketlere dev faaliyet alanları yaratıldığını anlatıyor

28 Ocak 2008 Pazartesi
(LONDRA (İHA), Yeni Şafak)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî