Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
ABD kadar olamadınız
 
Paul Wolfowitz'den müslüman ülkelere ağır eleştiri: Güney Asya'daki felaketzedelere yardım konusunda bir ABD kadar olamadınız
ABD Savunma Bakan Yardımcısı Paul Wolfowitz, İslam dünyasının bir kısmının, ''söz cihada gelince büyük konuşmasına karşılık'', güneydoğu Asya'daki tusunami felaketinin ardından Müslüman mağdurlara yardımda zayıf kaldığını savundu. ABD Senatosu'nda bir oturumda konuşan Wolfowitz, güneydoğu Asya'daki deprem ve tsunami felaketinin ardından 300 bin insanın ölü veya kayıp olduğunu belirterek, Avrupa ordusunun yardım çabalarının da ortaya koyulandan daha fazla olabileceğini söyledi. Wolfowitz, ''Şu ana kadar cihat ve diğer şeyler hakkında büyük konuşan Müslüman dünyasından cömertlik çok az oldu. Kayıpların 200 bini Müslüman Endonezya'dan olmasına karşılık, Müslümanlardan şu ana kadar gelen yardım çok fazla değil'' dedi. Bakan Wolfowitz, ''Umarım bu insanlar, ne yaptıkları ve ne yapmadıkları hakkında biraz düşünürler'' diye konuştu. Tsunami felaketinde Kuveyt 100 milyon dolar, Suudi Arabistan devlet ve özel bağış olmak üzere 130 milyon dolar, Katar 25 milyon dolar, Birleşik Arap Emirlikleri 20 milyon dolar ve Bahreyn 2 milyon dolar ayırmıştı. ABD yönetimi, felaketin yaralarının sarılması için 950 milyon dolar katkıda bulunacağını duyurdu. Bu paranın bir kısmı gönderildi, ancak büyük kısmı için Kongre'den onay gerekiyor. Amerikan halkı da felaket kurbanlarına 600 milyon dolar bağış yaptı. Daha önce Endonezya Büyükelçiliği görevi yapmış olan Wolfowitz, tsunami felaketinde Kanada, Almanya, İngiltere ve Hindistan'ın yardımlarını övdü.
11 Şubat 2005 Cuma
(Netgazete)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî