Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
3 çocuk annesine 'chat' tuzağı
 
Almanya'da yaşayan evli ve 3 çocuk annesi Zeliha Kaste, internette "chat" (sohbet) yaparken tanıştığı İzmirli Ömer Turan Güler'i, tecavüzüne uğradığı, cep telefonu ve parasını aldığı, çektiği çıplak resimleriyle şantaj yaptığı iddialarıyla savcılığa şikâyet etti. Bunun üzerine tüm aramalara rağmen bulunamayan Güler'in gıyabında, Ağır Ceza Mahkemesi'nde 40 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı. 1 çocuk babası çıktı Yıllar önce göç ettiği Almanya'da avukat Arno Kaste ile evlenip bu ülke vatandaşı olan Kaste, Güler'le geçen yıl internette tanıştı. Şikâyet dilekçesindeki bilgilere göre, Kaste Ağustos 2004'te İzmir'e geldi ve Güler'le buluştu. İkili akşam yemeğine çıktı ve alkol aldı. Güler, içkisine uyku ilacı attığı Kaste'yi Gaziemir'deki bir eve götürdü. Gözünü Bornova'da bir parkta açan Kaste, tecavüze uğradığını, cep telefonu, bir miktar parası ve kredi kartlarının çalındığını fark etti. Bir arkadaşının yardımıyla Almanya'ya dönen Kaste'yi bir süre sonra telefonla arayan Güler, tecavüz sırasında çektiği çıplak fotoğraflarla tehdit ederek para istedi. Bunun üzerine Kaste, avukatı aracılığıyla İzmir Cumhuriyet Savcılığı'nda dava açtı. Avukat Savaş Yıldırım, Güler'in Adıyaman nüfusuna kayıtlı, evli ve 1 çocuk babası olduğunu tespit etti. Güler hakkında "Evli kadını alıkoymak, ırzına geçmek, gasp" suçlarından 40 yıl hapis cezası istemiyle dava açıldı.
(Bahri Karataş, DHA)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî