Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Diyanet misyonerlere karşı kolları sıvadı
 

Diyanet İşleri Başkanlığı son zamanlarda gittikçe artan misyonerlik faaliyetlerine karşı harekete geçti. Türkiye genelinde dağıtılacak ücretsiz kitapçıklar, konuyla ilgili yapılacak panel ve sempozyumlarla seferberlik başlatılacak.

Diyanet İşleri Başkanlığı, misyonerlik faaliyetlerine karşı harekete geçti. Bir dizi uygulama ile son zamanlarda faaliyetlerini yoğunlaştıran misyonerlerin toplum üzerindeki etkisi önlenmeye çalışılacak. Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Mehmet Görmez, bu kapsamda resmi ve sivil kuruluşlarla ortak çalışma için harekete geçildiğini belirterek, Türkiye genelinde dağıtılacak ücretsiz kitapçıklar, konuyla ilgili yapılacak panel ve sempozyumlarla seferberlik başlatılacağını açıkladı.

Abartısız mücadele

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın yayın organı "Diyanet Dergi"de misyonerlikle mücadele için yapılacakları açıklayan Görmez, "Diyanet İşleri Başkanlığı'nın, bu olumsuz şartları ortadan kaldırmak ve bilgiye dayalı, ahlak eksenli yüksek bir din hizmeti sunmak için ciddi bir seferberlik başlatması gerekmektedir. Bütün çalışmalarımız bu yöndedir. Misyonerlik hareketleriyle mücadelede nasıl bir yöntem izlemek gerekir? Kur'an-ı Kerim, Ehl-i Kitap'la mücadele yöntemimizi 'Onlarla en güzel bir şekilde mücadele et' ayetiyle ortaya koymuştur. Biz bu konuda "en güzel"i tarihî hoşgörü ve birlikte yaşama tecrübemize gölge düşürmemek, din ve vicdan özgürlüğünü engelleyici nitelikte herhangi bir olaya sebebiyet vermemek, dinleri bir rekabet ortamına sokmamak, Hristiyanlık dinini hedef almamak, Misyonerlik faaliyetlerini abartmadan, dolayısıyla reklamını yapmadan onlarla mücadele etmek olarak temellendiriyoruz" dedi.

Misyonerlerle nasıl mücadele edilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 80 bin personeline meslek içi eğitim kursları, seminer ve toplantılarla misyonerlik konusu ayrıntılı olarak anlatılacak.

Misyonerlik faaliyetlerinin çeşitli yönleriyle ilgili broşür, kitap, CD türünde yayınlar dağıtılacak.

"Dünya Dinleri" adlı proje ile diğer dinlerin kendi kaynaklarından anlatımı yapılacak.

"Neden Müslüman Oldum?" projesi ile sonradan Müslüman olan tanınmış isimlerin hayat hikayeleri anlatılacak.

Misyonerlik faaliyetlerinin hedef ve amacını anlatan küçük kitapçıklar dağıtılacak.

Misyonerlerin gerek kendi dinlerini yüceltmek, gerekse İslam dinini kötülemek için kullandığı argümanlara yönelik kitaplar yayınlanacak.

Misyonerlik faaliyetleri hakkında toplumu aydınlatmak amacıyla çeşitli il ve ilçelerde müftülükler tarafından tertiplenen periyodik konferans, panel ve sempozyumlar düzenlenecek. İlk 15-17 Nisan 2005 tarihinde Çanakkale'de "Türk Dünyasında Misyonerlik" konulu bir sempozyum gerçekleştirilecek.

14 Şubat 2005 Pazartesi
(Yakup Bulut, Yenişafak)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî