Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Misyonerlerin öncelikli hedefi 'Alevi gençler'
 

Misyonerlerin öncelikli hedefinin Aleviler olduğu belirtildi. Para karşılığında kandırdıkları gençlere önce İsrail'de kurs veren misyonerler, Tunceli, Diyarbakır, Yalova ve Tokat'la özellikle ilgileniyorlar.

Misyonerlerin Türkiye'deki öncelikli hedefinin Alevi gençler olduğu belirtildi. Alevilerin Hıristiyan misyonerler tarafından para karşılığı kandırıldığını, bizzat kandırılan gençler açıkladı. Ankara'da misyonerlerin Hıristiyan yaptığı gençler Alevi Dedesi Hıdır Bulut'u arayıp yardım istedi. Hıdır Bulut'u arayan Siyasal Bilgiler mezunu Hacı Şakir adlı genç, "İşsizdik, paramız da yoktu. 'Devletiniz size ayrımcılık yapıyor, sınavlarda özellikle engelliyor, iş vermiyor' dediler, çok fazla para vererek bizi kandırdılar" dedi.

Kilise olarak kullanılan yerde gördüğü Hıristiyan olmuş 20 kadar Türk gencinin tamamının Alevi olduğunu öğrenince şoke olan Dede Bulut, devletten ve Alevi derneklerinden yardım istedi. Bazı Alevi dedelerinin de duruma göz yumduğunu öne süren Bulut, "Türkiye'de 2 milyon Hıristiyan olduğunda hedeflerine ulaşacaklarını açıkladılar. Acele önlem almazsak acı bir tablo gerçek olacak" diye konuştu.

İsrail'de kurs gördük

Ankara'da misyonerlerle tanışıp kısa bir sürede dinini değiştirerek Hıristiyan olan Siyasal Bilgiler Fakültesi mezunu Tuncelili Hacı Şakir, 3 yıldır misyoner faaliyetlerine hizmet ettiğini belirterek "En iyi üniversiteleri bitirdik, herkes gibi iş sıkıntısı yaşadık. Bizi içinde bulunduğumuz zor durumdan faydalanarak kandırdılar. 3 yılım gitti bunların arasında. Hıristiyan olmuş yüzlerce Alevi genci tanıyorum. Her genç çevresindeki diğer gençleri getirdi, halen getirmeye de devam ediyor. 20 gün İsrail'de kurs gördük. Misyonerliğe katılan her Alevi genci İsrail'de özel bir kursu tamamlıyor. Orada Aleviliğin kurtuluşunun misyonerlik faaliyetinden geçtiği anlatılıyor" şeklinde konuştu.

Hıdır Bulut'u arayarak gizlice yardım isteyen Şakir, misyonerlik faaliyetlerinin dağıtılan İncil'lerden ibaret olmadığını, olayların içyüzünün çok farklı olduğunu söyledi. Şakir Ankara'da yasadışı olarak insanların para ile din değiştirdiğini ve devlete karşı kışkırtıldığını söyledi.

Başkan eski bir Amerikan askeri

Misyonerlere katıldığı günden bu yana geçen 3 yıl boyunca vicdan azabı çektiğini belirten Şakir, "Çorum, Tunceli, Diyarbakır, Yalova, Düzce,Tokat gibi iller özel çalışma alanları. Ancak merkez Ankara. İstanbul da buradan kontrol ediliyor. Ben 3 yıl boyunca yönetim kademesine çok yakın çalıştım. Başkan eski bir Amerikan askeri ve inanılmaz uluslararası bağlantılar var. Tepe yönetimi 6 kişilik yabancı ekipte 1 Alman ve 5 Güney Koreli var. Kuzey Iraklı 2 Kürt yönetici de sık sık yurt dışına çıkar gelir. En fanatikleri de İsraillilerdir."

Hıdır Dede: Bana bile din değiştirmemi teklif ettiler

İyi bir Hıristiyan ve çalışkan bir misyoner olarak bilinen Hacı Şakir'le birlikte önceki gün Batıkent'teki gizli misyoner kilisesini ziyaret eden Alevi Dedesi Hıdır Bulut, 20 Alevi genci bir arada Hıristiyan olarak görünce şoke olduğunu söyledi. Bulut, "Hıristiyan olmamı istediklerinde daha büyük bir şok yaşadım. Liderleri Daniel diye bir Amerikalı. Bana çok paraları olduğunu, Türkiye'den bile zengin olduklarını söyleyerek destek istediler. Bana devletin yıllar önce Ermenilere uyguladığı bir kıyım olduğunu, şimdi de devletin Alevileri 2. sınıf vatandaş olarak gördüğünü söylediler. Benim desteğimle Türkiye'yi kurtaracaklarını ifade ettiler. Bana Peygamberimiz Hz. Muhammed hakkında kabul edilemez ithamlar anlattılar" dedi.

Bazı dedelerle işbirliği içindeler

"Hukuk devletindeyiz, hukuksuz bir şekilde İslam kültürü yağma ediliyor" diyen Alevi Dedesi Hıdır Bulut misyonerlerin açıkça suç işlediğini iddia etti. Bulut adli makamlara bir çağrıda bulunarak şöyle dedi: "Ülkede adalet mekanizması işliyorsa bu insanların sömürülmesi neden engellenmiyor" dedi. Bütün Alevi dernek ve vakıflara çağrıda bulunan Hıdır Bulut "Gerçekten ülkemiz üzerinde büyük bir din oyunu var. Bunu bana o kilisede açıkça söylediler. Az da olsa bazı Alevi dedelerinin de misyonerlerle işbirliği yaptıklarını belirttiler" dedi.

Liderleri Daniel Wickware

Misyonerlere katılan Hacı Şakir'in, Alevi Dede'ye verdiği raporda özetle şu bilgiler var:

"Daniel Wickware adlı New York doğumlu ABD vatandaşı Türkiye misyonerlerinin lideri. Wickware Amerikan ordusunda Vietnam savaşına katılmış (kendi beyanı). Kamboçya, Meksika, Mısır, Ürdün ve İsrail de bulunmuş. 1985 yılından bu yana Türkiye'de Protestan rahip görünümünde faaliyet gösteriyor. Halen Ankara'da ikamet ediyor ve kusursuz bir Türkçesi var. Wickware'in yardımcıları 1 Alman ve 5 Güney Koreli yabancıdan oluşan bir ekip. Ekipte ayrıca Kuzey Irak kökenli 2 Kürt yönetici de var. Bunlar da uzun yıllar Fransa ve İngiltere'de yaşamış 2 kişi. Kuzey Irak kökenli olanlar Mesut Barzani'nin Ankara temsilcisi Safen Dizayi'yi ara sıra ziyaret ediyorlar. Kürtlere Avrupa ve Amerika kamuoyunu yanlarına çekmeleri için Hıristıyan olmalarının ciddi bir avantaj olacağı anlatılıyor. Doktor Deniz olarak bilinen Dillion adlı Amerikan vatandaşı da bir Türk kadar iyi Türkçe konuşabilmekte ve para kontrolünü o yapmaktadır."

(Yakup Bulut / Ankara)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî