Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
REZALET
 

Merhum Osman Yüksel Serdengeçti'nin, "Özgürlük verme bahanesiyle; kadınları kafes arkasından çıkaranlar, şimdi onları sokakta kafesliyor" sözünün doğruluğu, yaşanan her örnekle, bir kere daha kanıtlanıyor!.. Kadınları "cinsel bir meta" olarak gören ve onu bir "reklâm unsuru" olarak kullanan zihniyet, şimdi de "çocuk yaştaki kızlar"a el attı...
Muğla/Marmaris'te, Milli Eğitim Müdürü'nün karşı çıkmasına rağmen, bir lise öğrencisi "podyum"a çıkarıldı ve "güzellik kraliçe"si seçildi.
Kaymakam vekili ve belediye başkanının gözleri önünde yarı çıplak podyuma çıkarılıp "güzel" seçilen Tuğçe Çoban adlı lise öğrencisi, "sponsor firma"nın adayı olarak, Türkiye elemelerine sokulacak... Rezalete tepki gösteren Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan
, "Öğrencilerin yarışmaya sokulmasına izin vermedik. Bu kızı adaylığa kabul eden komiteyi de, izin verenleri de kınıyorum" dedi.
Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde 22 Mayıs 2005 tarihinde yapılacak Miss Pearl Of The World Güzellik Yarışması'nın Türkiye elemesi
yapıldı. Elemede, 17 yaşındaki lise öğrencisi Tuğçe Çoban birinci seçildi. Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü, yarışma komitesini kınadığını açıkladı.
Pineta Otel'deki yarışmaya, daha önce geleceği duyurulan isimlerden birçoğu katılmadı. Yarışmanın onursal
başkanı Süha Özgermi'nin de rahatsızlığı sebebiyle gelemediği belirtilirken, sunuculuğu Tolga Han ve Natali yaptı. Marmaris protokolünden ise Kaymakam Vekili ve aynı zamanda Ula Kaymakamı olan Osman Aslan Canbaba ve Armutalan Belediye Başkanı Muhammet Ünlü bulundu. Sponsor firma sahiplerinin "jüri" olduğu yarışmada 13 aday yarıştı.
Jüri değerlendirmesi sonunda Tuğçe Çoban birinci, Evrim Kaya ikinci, Asya Öztürk üçüncü oldu. Jüri başkanlığını turizm uzmanı Ahmet Bulut'un yaptığı yarışmada Aysun Tekin turizm
güzeli, Ayşe Çolak kacile güzeli, Yeliz Tiper Pineta güzeli seçildi. Daha önce organizasyon komitesine, "Lise ve dengi okul öğrencilerini yarışmaya almayın" uyarısında bulunan Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir, ilçe dışında olduğundan yarışmaya katılmadı. Çoban'ın tacını Kaymakam Canbaba taktı. Tuğçe Çoban, 22 Mayıs'taki Miss Pearl Of The World'de Türkiye'yi temsil edecek.
Marmaris İlçe Milli Eğitim Müdürü Züleyha Aldoğan, yarışmadan sonra Muğla 75. Yıl Anadolu Meslek Lisesi öğrencisi Tuğçe Çoban'ı yarışmaya alanları ve izin verenleri kınadığını söyledi. Aldoğan, "Marmaris'ten de iki lise öğrencisi aday olmuştu. Girişimlerimizle bu öğrencilerin adaylıklarını geri çektirdik. Marmaris'ten hiçbir öğrencinin yarışmaya katılmasına izin vermedik, fakat Muğla'
da okuyan bir öğrencimiz katıldı. Bu durumu son anda öğrendim. Biz öğrencilerin mayoyla vücudunu göstererek değil, üniversite sınavında ve diğer alanlarda başarılı olmasını istiyoruz. Bu kızı adaylığa kabul eden komiteyi de, izin verenleri de kınıyorum. Hangi dereceyi aldığı önemli değil, öğrencilerin bu tür yarışmalara alet edilmesine ve akıllarının karıştırılmasına karşıyız" şeklinde konuştu.
Kaymakam Cemalettin Özdemir de, daha önce yaptığı açıklamada, lise ve dengi okullarda okuyan öğrencilere izin ver
meyeceklerini ve komiteye bu yönde yazılı uyarı gönderdiklerini söylemişti. Özdemir, "Yasal olarak yaptırım yetkimiz yok. Sadece uyarı görevimizi yaptık" demişti.

21 Şubat 2005 Pazartesi
(Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî