Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Misyonerler siyasi hedefler peşinde
 
Aydınlar Ocağı'nın düzenlediği 'Misyonerliğin Arasındaki Gerçekler' konulu konferansta konuşan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Arslantürk, misyonerliğin dini, siyasi ve ekonomik bir hareket olduğunu ve bunun tarih boyunca böyle geliştiğini söyledi. Misyonerlik faaliyetlerine karşılık verilmesi gerektiğini ifade eden Prof. Arslantürk, "Misyonerlikteki asıl amaç, Müslümanları Hıristiyanlaştırmak değil, genç nesillerin dinlerini tanımalarını, öğrenmelerini engellemektir. 'Türkiye Hristiyan olsa ne olur?' dememeliyiz. Türk halkının arasını açmak ve Anadolu'yu ele geçirmek istiyorlar. Türkiye'de belli bir oranda Hıristiyan nüfus olursa, iç savaş olacaktır. Bu hareketlere karşı çıkmalıyız. 'İstanbul Vatikan olsun, Ayasofya ibadete açılsın' diyorlar, Ayasofya fethin sembolüdür" diye konuştu.

Misyonerlik siyasi hedefler güdüyor

Aydınlar Ocağı Genel Başkan Prof. Dr. Mustafa Erkal ise, misyonerliğin siyasi hedefler güttüğünü ve Şark Meselesi ve Medeniyetler Çatışması tezini haklı çıkaracak bir örnek olduğunu ifade etti. Soğuk harbin ve iki kutuplu dengenin dağılması, tek dünya devletinin hedeflenmesinin de haçlı saldırılarını ön plana çıkardığını savunan Prof. Erkal, "Türkiye bundan nasibi almaktadır. Küresel itaati sağlamak, misyonerliğe uygun ortam ve hoşgörü yaratabilmek için dinlerarası diyalog kullanılıyor. Bu da Hıristiyanlaştırmanın altyapısını oluşturuyor ve Vatikan'a taşeronluk oluyor" dedi. Misyonerliğin siyasallaşmış bir Hıristiyanlık olduğunu kaydedan araştırmacı-yazar Aytunç Altındal da 'Dinlerarası diyalog' ve 'hoşgörü' adı altında yapılan toplantıları eleştirdi. Altındal, ''İman üzerinden diyalog olmaz, diyalog bilgiyle yapılır" şeklinde konuştu. İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şinasi Gündüz ise, 17 Ağustos depreminin ardından deprem bölgesinde misyonerlik faaliyetlerinin arttırıldığını ve bunun insanlara çeşitli yardımlar yapılarak geliştiğini söyledi.

28 Şubat 2005 Pazartesi
(HAMİT ETEEVRANS, Yenişafak)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî