Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Zemzem için Kuran'a el bastı
 
Mekke'de bir kuyudan çıkan ve Müslümanlarca kutsal kabul edilen zemzem suyunun kalitesi ve geleceği, bir Türk profesöre emanet...
İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Öğretim Üyesi ve Türkiye Su Vakfı Başkanı Prof. Dr. Zekai Şen, yaklaşık bir yıldır, Suudi Arabistan'ın zemzemin gelecek nesillere sağlıklı şekilde aktarılması için kurduğu Zemzem Araştırma ve Geliştirme Merkezi'nin başmüşavirliğini yürütüyor.
Zemzem suyu, Mekke'de tek bir kuyudan çıkıyor ve her yıl yaklaşık 1 milyon metreküp su hacılar tarafından dünyanın dört bir yanına taşınıyor.
Tek bir kaynaktan bu miktarda ve kalitede su çıkması yıllarca yabancı bilim adamlarının ilgisini çekse de gayrimüslimlerin bölgeye girmesi yasak olduğu için suyun olduğu yerde araştırma yapılamıyor.
 
'Suyun yapısı ilginç'
İTÜ Öğretim Üyesi olarak bu ülkeye yeraltı sularının haritalarını çıkarmak üzere giden Şen'e, başmüşavirlik görevi bir yıl önce teklif edildi.
Üniversiteden izin alarak göreve başlayan Şen, su ve bölgeyle ilgili bazı bilgilerin yayılmaması için Kuran'a el basarak yemin etti. Yılın önemli bir bölümünü Mekke'de geçiren Şen, suyun gerçekten ilginç bir yapıya sahip olduğunu söylüyor.
Zemzem kaynağının hemen yakınında başka kaynaklar olmasına rağmen diğer suların çok tuzlu ve kötü olmasını şaşırtıcı bulan Şen, zemzemin farklı bir yapıya sahip olduğunu belirtiyor.
İTÜ'den aldığı iznin bu yaz aylarında sona ereceğini anlatan Şen, Suudi Arabistan'ın kendisine çok iyi imkânlar sağladığını vurguluyor.
Suudi Petrol Bakanlığı'na bağlı bir birim olan enstitüde el üstünde tutulduğunu, çok rahat koşullar altında yaşadığını ve Suudi vatandaşlığına geçmesinin teklif edildiğini dile getiren Şen, önümüzdeki günlerde çıkacak zemzem konulu kitabının heyecanını yaşıyor.
22 Mart 2005 Salı
(Serhat Oğuz, Milliyet)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî