Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
Beynamaz İmam
 

ABD'de Cuma namazı kıldıran Emine Wadud'un CIA tarafından yönlendirildiği belirtilirken; namazı organize eden Esra Umani'nin de ABD tarafından kullanıldığı ifade edildi.
"İslâm'da reform başlatacağız" diyen Esra Umani'nin ABD tarafından organize edilen İslâm'ı dönüştürme projesinde kullanıldığını belirten uzmanlar, Müslümanların bu tür olaylar karşısında teyakkuz halinde olması gerektiğine dikkat çekti. Esra Umani'nin "Kadınlara imamlık hakkı tanınmalı" sözlerine İlahiyatçılar sert tepki gösterirken; papazlar da Hıristiyanlık'ta da kadınların ayin yönetemeyeceğini kaydetti.
BU İSLÂM'I DÖNÜŞTÜRME PROJESİNİN BİR PARÇASI
ABD'de erkeklere namaz kıldıran Emine Wadud ile bu namazı organize eden yazar Esra Umani'nin bizzat ABD tarafından yönlendirildiğini ifade eden Dinler Tarihi Uzmanı Dr. Lütfü Özşahin, "ABD'nin öteden beri İslâm'ı dönüştürme projesi vardı. Kadınların namaz kılması, bu şekilde demeçler vermesi, İslâm'ı dönüştürme ve BOP'un bir parçasıdır. Bu proje; İslâm'ın terörü ürettiğini, şiddeti ürettiğini, kadın haklarını engellediğini ileri sürerek, İslâm'ı reformize etmeyi amaçlıyor. Bunun sağlanabilmesi için, İslâm'ın reformize edilmesi lazım. Yani Müslümanların cihad ve gaza kültüründen uzaklaştırılması lazım. Çünkü cihad ve gaza kültürü İslâm'da olduğu sürece, Müslüman malı için, namusu için, dini için savaşmayı bir farz olarak gördüğü sürece Müslümanlarla mücadele etmek mümkün değil. Onun için de ilk önce kadın unsurundan başlıyorlar. İslâm tarihinin hiçbir döneminde olmayan bir şekilde kadınların erkeklere namaz kıldırması, İslâm'ı dönüştürme projesinin büyük bir parçası. Bunların hepsi Cemil Meriç'in deyimiyle İslâm'ı hadım etme projesinin bir parçası" dedi.
KADIN HAKLARINI KILIF OLARAK KULLANIYORLAR
"İslâm halen batı dünyasının karşısında büyük bir güç olarak durmakta. İslâm bu haliyle devam ederse, evangelist ve siyonistler arasındaki ittifakın başarıya ulaşma şansı yoktur" diyen Dr. Özşahin, "Tevrat'ta öngörüldüğü gibi Arz-ı Mevud mümkün olmayacak. Dolasıyısıyla bu gücün ortadan kaldırılması için, İslâm'ın dönüştürülmesi lazım. Bunun yolu da, İslâm'ı yeniden inşa etmek. Emine Wadud'un namaz kıldırması da, İslâm'ı dönüştürme projesinin bir parçasıdır. Buna kılıf olarak da kadın haklarını ileri sürüyorlar" diye konuştu.
BU TÜR HAREKETLER DEVAM EDECEK
ABD tarafından başlatılan İslâm'ı dönüştürme projesi çerçevesinde bu tür hareketlerin devam edeceğini kaydeden Özşahin, Müslümanlara teyakkuzda olma çağrısında bulundu. Özşahin, "Provokasyonlar olabilir, kadınlar bir yerlerde namaz kıldırabilir. ABD zaten Türkiye'yi gözden çıkardı. Şimdi İslâm dünyasına örnek olarak gösterdiği ülke Pakistan" şeklinde konuştu. Türk Ortodoks Patrikhanesi Basın Sözcüsü Sevgi Erenerol, Hıristiyanlık dininde kadınların ayin yönetmesinin mümkün olmadığını ifade etti.
Türk Ortodoks Patrikhanesi Papazı Konstantiv Kostov ise; Hıristiyanlıkta kadınların kilisede görevi bulunmadığına, sadece papazların hizmetini yapabilmek için bulunabileceğine dikkat çekti.
Rahibelerin ancak kadın manastırlarında bulunabileceklerini ve kendilerini burada Allah'a adadıklarını kaydeden Kostov, "Daha çok Katoliklerde bulunan manastırlarda, kilisede görev yapan papazların hizmetlerini de yaparlar" dedi.
Hıristiyanlıkta kadınların ayin yönetmesinin sağlıklı olmadığını, tarihte de bunun örneğinin yok denecek kadar az olduğunu söyleyen Kostov, "ABD ve İngiltere'de bu tip girişimlerde bulunulduğunu hatırlıyorum. Aynı Müslüman bir kadının ABD'de yaptığı gibi ayin yönettiklerini gazetelerden okudum ve kınadım. Kadınlar bünye olarak din adamı olmaya müsait değiller. Özel günleri kilisede onları kısıtlıyor. Mesela, özel günlerinde şarap ve ekmeği ellerine nasıl alacaklar?" diye konuştu.
URHAN: YAHUDİLER KADINLARI İBADET HANELERE ALMIYORLAR
"İslâm'ın verdiği kadın haklarının yüzde 3'ünü Hıristiyanlık ve Musevilik'te bulamazsınız. Yahudilerde kadınların ibadethanelere girmesi bile caiz değil. Hz. Meryem'e Yahudilerin yaptıkları ortada. Bizde kadınlar imam olamazlar" diyen Doç. Dr. Nedim Urhan, "Erkeklere namaz kıldıran bu kadınlar, bununla İslâm'da reform yaptıklarını ileri sürüyorlar. Böyle bir şey söz konusu değil. İslâm'ın kendisi zaten reform. Yorumda samimi olmak lazım. Yorumda samimi olmayan bu kadınlar, yapmak istedikleri yerde yıkıyorlar" dedi.

28 Mart 2005 Pazartesi
(Vakit)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî