Ana Sayfa Hayatı Eserleri Makaleleri Kitap Sipariş Formu Basından Seçmeler Ansiklopediler
Mehmet Oruç Kimdir?
1953 yılında, “Akşemseddin hazretlerinin diyarı” olarak anılan Bolu’nun Göynük ilçesinde doğdu.
devamı...
 
Duyurular
"365 Gün Dua" kitabı 13. Baskısını yaptı
Arı Sanat yayın evi (0212 5204151) tarafından basılan Mehmet Oruç'un, okunacak günlük dualar ve üç aylar, mübarek gün ve geceler, surelerin faziletlerini ihtiva eden ve son bölümünde, duaların arapça asıllarının da verildiği kitap halkın beğenisi kazandı.
Kısa denebilecek bir zamanda 13 baskı yaptı.

“Huzurun Kaynağı Aile”
Ailenizin kitabı, “Huzurun Kaynağı Aile” kitabı 3. baskısını yaptı. İslama göre; Aile ve Kadının Önemi, Evlilik ve Hayatı, Çocuk Eğitimi konularının ele alındığı, MEHMET ORUǒun 570 sayfalık yeni kitabını Arı Sanat yayınevi ( 0212 520 4151) bastı. Kadın, erkek, çocuk ailenin her ferdinin okuması gereken bir kitap!


Kâinatın Efendisi
Peygamber Efendimizin hayatını ve güzel ahlâkını
en doğru şekilde, Kainâtın Efendisi kitabından öğrenebilirsiniz!
Arı Sanat Yayınve (0212 5204151)


OSMANLI HUKUKU
Değerli hukukçu, Prof. Dr. Ekrem Ekinci’nin, “OSMANLI HUKUKU” isimli yeni bir kitabı daha yayınlandı. Osmanlı hukukunu ve kaynağını, yani İslam Hukukunu, dünyaya örnek olan Osmanlı adaletinin işleyişini öğrenmek için güvenilir bir kaynak. Unutulmuş maziye ışık tutacak önemli bir eser. (Arı Sanat yayınevi, 0212 5204151) 

 
 
'Gayri meşru' tepkisi
 

Milli Savunma Bakanı'nın "Avrupalıların yüzde 27'si gayri meşru" sözüne tepki gösteren CHP'li kadın milletvekilleri, "Avrupalı kadınların durumu bakanı ilgilendirmez" dedi

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül'ün, Avrupa'da yaşayan 450 milyon insandan yüzde 27'sinin gayri meşru olduğunu söylemesi ve "Türk kadını evinin süsü, erkeğin şerefidir" sözlerine kadın siyasetçiler ve kadın örgütleri sert tepki gösterdi. CHP'li kadın milletvekilleri, Avrupa'daki hemcinslerinin nasıl doğum yaptığının Gönül'ü ilgilendirmediğini belirterek, "Asıl Türkiye'deki kadınların sorunlarıyla uğraşması gerek" diye .
 Güldal Okuducu (CHP İstanbul Milletvekili): O ülkelerdeki çocukların nasıl doğdukları onları ilgilendirir. Avrupa'da kaç kişinin evlilik dışı doğduğundan ona ne? Bakan, Türkiye'deki çocuklar için kafa yorsun.
 
 Kadını 'mal' gören anlayış
 Sıdıka Sarıbekir (CHP İstanbul Milletvekili): Kafalarının ardında milli görüş var. Avrupalı kadınların çocuklarını nasıl doğurduğu bakanı ilgilendirmez. Kendimize bakalım. Avrupalı kadınlar Türk kadınına hiç de özenmiyor. Canan Arıtman (CHP İstanbul Milletvekili): 'Kadın evin süsü' demek, onu koltuk, vazo, dolap gibi, evin malı olarak görmektir. Avukat Şenal Sarıhan (Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı): 'Kadın evin süsüdür' anlayışı, kadını erkeğin malı olarak görüyor. Halime Güler (Uçan Süpürge Koordinatörü): 'Kadın erkeğin şerefidir' diyen bakan, namus cinayetlerini onaylıyor mu? Fatma Şahin (AKP Gaziantep Milletvekili): Bakan "Kendi artılarımız var, bu değerlerimizin farkında olmalıyız" demek istemiş. Türk kadınını öven, artılarını anlatan bir konuşma.

28 Mart 2005 Pazartesi
(GÜNSELİ ÖNAL, Milliyet)
 
Linkler
Sesli-Resimli Namaz Rehberi ve Zaruri Dini Bilgiler
Sesli ve Görüntülü Yayınlar
Hakikat Kitabevi
Dinimizislam.com
Turktakvim.com
Namaz Vakitleri
Feraiz Programı
Feraiz Programı 2
Tarih Çevirme Programı
Huzura Doğru
İhlas.Net
Türkiye Gazetesi
Tarihi ve Dini Kasetler
Ramazan Ayvallı
 
Meşhur İslâm Büyüklerinden bazıları
Îmâm-ı A'zâm Ebû Hanîfe
Abdülkâdir Geylânî
İmam-ı Gazâlî
İmâm-ı Rabbânî
Hacı Bektâş-ı Velî
Mevlana Celâleddîn-i Rûmî
Akşemseddîn
Mevlânâ Hâlid-i Bağdâdî
Edebâlî (Üdebâlî)
Azîz Mahmûd Hüdâyî
Abdülhakîm Arvâsî
Hüseyin Hilmi Işık
Mustafa Sabri
M. Zâhid Kevserî